Держкіно реорганізує Довженко-Центр. У кіноархіві кажуть, що це означає їхню ліквідацію.

Державне агентство України з питань кіно видало наказ про реорганізацію Довженка-Центру. У національному кіноархіві кажуть, що де-факто це означає ліквідацію фонду, який із 1994 року займається збереженням, дослідженням та популяризацією українського кіно.

Про це повідомили у Довженку-Центрі.

Згідно з наказом Держкіно, всі фільми з колекції та майно Довженка-Центру мають перейти державній установі Науковий центр кінематографії України, основним видом діяльності якого, за даними ЄДРПОУ, є «вища освіта».

Зі структури Центру має бути виділено держпідприємство Українська анімаційна студія, якій передадуть авторські права на українську анімацію, які зараз належать Центру. Співробітникам Центру мають повідомити про можливе звільнення.

«Таким чином відповідати за унікальну кінематографічну спадщину України Держкіно доручає де-факто “сплячій” установі, яка з моменту свого заснування за часів Януковича у 2011 році не здійснювала жодної діяльності, не має штату, відповідних компетенцій, сайту тощо», — наголошують у Довженку-Центрі.

Довженко-Центр – найбільший і єдиний міжнародно визнаний кіноархів України, в якому зберігається понад 10000 найменувань (більше 60 000 одиниць зберігання) художніх, документальних, анімаційних українських та закордонних фільмів, понад 24 000 архівних документів з історії українського кіно, понад 400 музейних експонатів. Єдиний український представник в Міжнародній федерації кіноархівів (FIAF).

Редакція Gwara Media виступала і завжди виступатиме за розвиток культури, сучасного мистецтва і креативних індустрій в Україні, без шароварщини, застарілого адміністрування та мутних схем. Не можна знищувату таку потужну інституцію як Довженко-центр. Не є важливим, як це називають – по-факту це знищення української спадщини.

Кожен з нас може допомогти зберегти Довженко-центр, підписавши петицію.