Петиція про скасування реорганізації Довженко-Центру набрала необхідних 25 тисяч підписів. Тепер її повинен розглянути Кабінет міністрів.

Автор петиції називає реорганізацію фактично ліквідацією національного кіноархіву. Адже Довженко-Центр зберігав українські стрічки з 1994 року.

«А це величезний удар по культурній спадщині і по міжнародному іміджу української влади, особливо під час війни, коли Україна у крові виборює власну ідентичність», – наголошує автор.

Про що йдеться?

  • 16 серпня Державне агентство України з питань кіно оприлюднили наказ про реорганізацію «Довженко-Центру», де-факто означає ліквідацію національного кіноархіву.
  • 26 серпня профільний комітет Верховної Ради рекомендував невідкладно скасувати наказ про фактичне знищення Довженко-Центру.
  • Виконувачка обов’язків Національного центру Олександра Довженка Олена Гончарук заявила, що Україна, у разі реорганізації закладу, втратить місце у Міжнародній федерації кіноархівів.
  • На захист Довженко-центру стала Асоціація європейських кіноархівів і сінематек, яка наголосила, що інституція є «безцінним джерелом поширення української культури та перспективи протягом останніх шести місяців, а його команда сформувала важливу частину інформаційної мережі, яка познайомила з українським мистецтвом багато нових глядачів у всьому світі у цей вирішальний час».

Gwara Media також висловили свою позицію щодо реорганізації «Довженко-Центру».