З 21 жовтня Національний Банку України дозволив купувати безготівкову валюту за офіційним курсом 36,6 грн/$. Але за двох умов: відкриття депозиту має бути строком від шести місяців та обов’язковий продаж після його закриття. 

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Це допоможе громадянам захистити свої гривневі заощадження від курсових коливань, а НБУ – зберегти міжнародні резерви.

Сума та кількість вкладів для одного клієнта банку не обмежується. Відсоткова ставка за депозитом встановлюватиметься відповідно до процентної політики банків, строк депозиту – від шести місяців з можливістю продовження, але без права дострокового розірвання.

«За оцінками Національного банку, такий інструмент створить для громадян додаткову альтернативу вкладенню коштів у готівкову іноземну валюту, що сприятиме зменшенню попиту на неї, стабілізації очікувань та зниженню тиску на курс у готівковому сегменті валютного ринку», – зазначили в НБУ.

Для нівелювання власного валютного ризику банки зможуть купувати долари в НБУ на суму проведення таких депозитних операцій за офіційним курсом. Придбану валюту розміщуватимуть на окремому рахунку в НБУ. Банки не матимуть змоги використовувати цю валюту на інші цілі, крім її обов‘язкового зворотного продажу НБУ за актуальним офіційним курсом після закінчення терміну таких валютних депозитів.

Щоб компенсувати банкам витрати від проведення таких операцій, НБУ нараховуватиме відсотки на валютні залишки на відповідному окремому рахунку з виплатою їх у гривні.

Нагадаємо, що міжнародні платіжні системи знизять тарифи за перекази в Україну.