Платіжні системи обмежать комісію за переказ грошей в Україну до 3% від суми переказу.

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

За ініціативи Європейської Комісії 27 вересня 2022 року у Брюсселі. Міжнародні компанії, які надають послуги з переказу коштів, зобов’язалися розширити можливості для здійснення доступних та прозорих переказів коштів на підтримку українців.

Відповідний документ підписали керівники Visa, Mastercard, Wise, Extrabanca, Ria Money Transfer, Small World, TransferGo, а також представники найбільших українських банків та платіжних систем.

Знижені тарифи діятимуть дев’ять місяців від дня підписання угоди.

«Вони зобов’язалися сприяти наданню конкурентоспроможних послуг з переказу коштів як українській діаспорі та вимушеним переселенцям з України, які залишили свої домівки, рятуючись від війни за кордоном, так і кожному, хто бажає підтримати українців та переказати кошти в Україну», – йдеться у повідомленні.

У Нацбанку зазначили, що з початку повномасштабного вторгнення РФ більшість міжнародних систем переказу коштів повністю скасували плату за перекази в Україну. Значна їх частина досі пропонує своїм клієнтам безкоштовні перекази на рахунки в Україні та особливі умови для надсилання переказів з основних країн-донорів.

Міжнародні системи грошових переказів є важливим каналом надання гуманітарної допомоги та соціальних виплат українцям від міжнародних організацій.

З усіх коштів, перерахованих в Україну з-за кордону за січень-липень 2022 року, через міжнародні системи переказу надійшло 24% коштів.

Нагадаємо, що у США затвердили новий транш військової допомоги для України.