За результатами буде сформований перелік корупційних ризиків у діяльності ВЛК, описані виявлені фактори, які сприяють корупції та надані рекомендації для їхньої мінімізації та усунення.

Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало роботу над аналізом корупційних ризиків у діяльності військово-лікарських комісій. Про це йдеться на сайті НАЗК.

«Фахівці Національного агентства здійснюють експертизу актів законодавства, яке регулює діяльність ВЛК для комплексного та всебічного дослідження цієї сфери, а також вдосконалення організації їх роботи. Буде проаналізовано інформацію із судової практики, розслідувань правоохоронних органів, відповідей на запити до відповідальних органів, публікацій у ЗМІ та соціальних мережах», – зазначається у повідомленні.

Надалі, інформують в агенстві, буде сформований перелік корупційних ризиків у діяльності ВЛК, описані виявлені корупціогенні фактори та надані рекомендації для їхньої мінімізації та усунення.

Також НАЗК звертається до громадськості з проханням долучитися до збору інформації про факти корупційних зловживань у діяльності ВЛК; недосконалість законодавства; необхідність внесення змін до профільних нормативно-правових актів та закликає поділитися досвідом застосування успішних іноземних практик.

Нагадаємо, 13 вересня СБУ викрила на Харківщині начальника одного з районних військкоматів області, який за гроші допомагав чоловікам призовного віку уникнути мобілізації. За свої послуги, за інформацією СБУ, військком брав від 3 до 8 тис. доларів США з одного «клієнта». Для передачі хабарів посадовець неодноразово залучав посередників. 

Читати також:

  • Зеленський пропонує прирівняти корупцію до держзради: яка ситуація у Харкові.
  • Зеленський підписав указ про звільнення всіх обласних військкомів.
  • В Україні запустили сайт-моніторинг виконання антикорупційної політики.