Національний банк заборонив обмінникам інформувати про курси валют поза межами кас і привертати надмірну увагу будь-якими цифровими значеннями чи символами — тобто заборонив виставляти табло з курсом валют.

Про це вказано у рішенні Нацбанку. 

В установі пояснили, що «з метою мінімізації спекуляцій та створення дійсно конкурентного середовища» НБУ посилює вимоги до обмінників щодо організації торгівлі готівковою валютою.

«Небанківські установи, які здійснюють торгівлю валютними цінностями в готівковій формі, розпочали штучно підвищувати курс у готівковому сегменті валютного ринку, підтримуючи цим фактично існування “банкоматного туризму”», — йдеться в рішенні.

Таким чином інформацію про курси валют надаватимуть лише в касах установ у вигляді копії наказу (розпорядження) щодо курсу на певний день. 

Крім того, обмінники знову муситимуть подавати інформацію до «Реєстру приміщень», у яких здійснюються валютні операції, а процес купівлі-продажу валют має відбуватися з обов’язковим веденням відеоспостереження.

Додамо, що у нещодавно опубліковану інфляційному звіті Нацбанк повідомив, що у 2022 році економіка України скоротиться на третину та частково нівелює втрати у 2023-2024 роках.