Начальник Куп’янської міської військової адміністрації Андрій Беседін в етері «Свобода.Ранок» повідомив, що в місті проживають 3,5 тисячі людей, серед яких 222 дитини.

Беседін зазначив, що на території Куп’янської громади проживають понад 7,5 тисяч людей.

«На жаль, зараз бажання евакуюватись дуже низьке — це фактично одиниці, які виїжджають протягом тижня. Ситуація здебільшого не змінюється», — сказав Беседін.

За словами Беседіна, мешканці Куп’янської громади, які евакуювалися до Харкова, перебувають у місцях спеціального проживання та отримують харчові продукти, засоби гігієни й товари за індивідуальними запитами. Також начальник Куп’янської МВА зазначив, що зруйноване або пошкоджене житло буде компенсоване за програмою «єВідновлення».

Раніше Беседін розповів, що люди мають світло, газ і воду. У громаді працюють три лікувальні заклади та стільки ж освітніх, які здійснюють дистанційне навчання. Також працюють банкомати, Укрпошта та магазини. До Харкова курсують автобуси та потяги.

Андрій Беседін, начальник Куп’янської МВА, в етері «Свобода.Ранок»

Як зазначив директор Департаменту цивільного захисту ХОВА Іван Сокол під час брифінгу 20 лютого, загалом з населених пунктів Куп’янського району евакуйовано понад 4000 людей, з них понад 700 дітей. Майже 1900 осіб, серед яких понад 300 дітей, евакуйовано силами Координаційного гуманітарного центру.

Робота з евакуації триває, повідомили у ХОВА. Гаряча лінія щодня обробляє близько 100 звернень від мешканців деокупованих територій. Усі деталі щодо евакуації можна цілодобово дізнатися, зателефонувавши за номером гарячої лінії: 0-800-33-92-91. Дзвінки безплатні.

Що відомо про ситуацію в Куп’янській громаді

20 лютого в етері телемарафону начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов повідомив, що російські війська посилюють обстріли прикордонних районів Харківщини та продовжують штурмувати позиції українських захисників на Куп’янському напрямку, намагаючись зайняти вигідні висоти й утримати Куп’янськ як важливий логістичний вузол. Проте, попри скупчення російських сил, українці стримують натиск і не здають своїх позицій.

24 лютого народна депутатка Олександра Устинова в коментарі Deutsche Welle сказала, що наступною ціллю Президента РФ Володимира Путіна після окупації Авдіївки може стати Куп’янськ, а далі — й Харків. Статися це може у разі, якщо західні партнери не наростять допомогу й Україна не отримає боєприпасів, ракет більшої дальності та обіцяних винищувачів F-16.

Загрозу окупації Куп’янська прокоментував також Президент України Володимир Зеленський під час спільного з європейськими лідерами брифінгу в Києві. На запитання іноземного журналіста, який передав стурбованість міського голови Куп’янська щодо ситуації та побажання, аби Захід скоріше передав обіцяне озброєння, глава держави відповів: «Куп’янську потрібна допомога, Харківському регіону в цілому потрібна допомога. Але я хочу нагадати, що реальна оборонна лінія в Харківському регіоні дуже-дуже непогана завдяки нашим людям й підтримці партнерів».

Читайте також