Наразі немає рішення про розширення переліку населених пунктів Харківської області, що підпадають під примусову евакуацію.

Про це повідомив заступник начальника ХОВА Євген Іванов під час брифінгу.

За його словами, за рішенням Ради оборони наразі моніторять ситуацію в усіх прикордонних районах, зокрема Ізюмському та Чугуївському. Якщо буде потреба, там приймуть рішення про запровадження примусової евакуації. Наразі додаткового розширення переліку населених пунктів, де необхідна евакуація, немає.

«Але це на сьогодні. Ми слідкуємо за ситуацією», — сказав Іванов.

Раніше начальник ХОВА Олег Синєгубов зазначав, що Росія посилила обстріли прикордонних та прифронтових населених пунктів регіону. Війська РФ застосовують всі види озброєння для обстрілу прикордонних територій — авіацію, артилерію, РСЗВ, дрони, тому цивільне населення закликають до евакуації.

Що відомо про евакуацію

16 січня через загрозливу безпекову ситуацію у Харківській області запроваджуютьобов’язкову евакуацію населення з Кіндрашівської та Курилівської громад Куп’янського району.

У цих громадах зараз перебуває 3043 людини, з яких 279 — діти, зазначив посадовець. За його словами, евакуація стосуватиметься сімей з дітьми у 26 населених пунктах цих громад:

  • Благодатівка, Вишнівка, Василівка, Велика Шапківка, Гусинка, Грушівка, Дорошівка, Єгорівка, Курочкіне, Ковалівка, Миколаївка Перша, Моначинівка, Московка, Нечволодівка, Просянка, Прилютове, Самборівка, Смородьківка, Соболівка, Садове, Цибівка — Кіндрашівської громади;
  • Біле, Воронцівка, Лісна Стінка, Сенькове, Синиха — Курилівської громади.

Читайте також

  • «Купʼянськ залишається важливою логістичною ціллю» — Синєгубов про Куп’янський напрямок