На окупованих територіях російські військові найчастіше катують мешканців електричним струмом та побиттям. Здебільшого тортур зазнають колишні військовослужбовці, учасники АТО, волонтери, громадські та політичні активісти, а також представники влади та підприємці.
Про це розповіли правозахисники Центру прав людини ZMINA.
У період із лютого 2022 року по березень 2023 року дослідники зафіксували 345 випадків тортур цивільних. З них 300 кейсів зафіксовано за протоколом Берклі з відкритих джерел та 45 — задокументували під час глибинних опитувань постраждалих та свідків тортур під час поїздок на Харківщину, Київщину та Херсонщину, розповів керівник проєктів Центру прав людини ZMINA Олег Гнатюк.
Однак, це не остаточна кількість злочинів Росії, їх може бути ще більше, але про багато випадків стане відомо лише після деокупації територій.
За даними Нацполіції, зараз відомо про 52 місця катівень росіян. Найбільше в Харківській (27) та Херсонській областях.
За словами правозахисників, тортури стали придушенням цивільного спротиву, до якого росіяни не були готові.
Начальник управління організації процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення в обласних прокуратурах Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, Офісу Генерального прокурора Денис Лисенко повідомив, що на сьогодні правоохоронці розслідують близько 5 тисяч фактів тортур та жорстокого поводження, які сталися після 24 лютого 2022 року.
- На Харківщині правоохоронці ексгумували труп 12-річного хлопчика.
Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.