Росіяни зосередили на цьому напрямку близько 500 танків, понад 650 броньованих машин, 430 артилерійських систем та понад 150 реактивних систем залпового вогню.

На Куп’янському напрямку російські війська зосередили близько 42 000 людей. Про це повідомив представник Східного угруповання військ Ілля Євлаш в ефірі національного телемарафону.

«Це і підрозділи обслуговування, це рембати, це кухарі, логісти, інженери, тобто це велика кількість людей, які загалом присутні на цьому напрямі. Якщо грубо сказати, то приблизно третина – це бойовий чисельний склад, який бере участь у першій лінії оборони», – сказав Євлаш.

За його словами, армія РФ також тримає на цьому напрямку 500 танків, понад 650 броньованих машин, 430 артилерійських систем та понад 150 реактивних систем залпового вогню.

За минулу добу на Куп’янському напрямку українські військові відбили 2 атаки РФ в районі Табаївки на Харківщині.

Ситуація на Куп’янському напрямку

27–28 січня 2024 року росіяни заявили про захоплення села Табаївка Харківської області, проте в Інституті вивчення війни (ISW) не мають доказів, які б підтверджували це твердження. Водночас аналітики DeepState повідомили, що росіяни все ж зайняли село. Тоді аналітики ISW зазначили у звіті, що нещодавно російська армія здійснила підтверджене просування на північний схід від Куп’янська.

Дещо раніше російські війська захопили село Крохмальне у Харківській області. Про це 20 січня 2024 року також повідомляв Інститут вивчення війни, посилаючись на геолокаційні зображення.

Начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов журналістам Ґвари підтвердив інформацію про збільшення «сірої зони» на Харківщині. За його словами росіяни постійно намагаються штурмувати українські позиції на Куп’янському напрямку та тероризувати місцеве населення.

Читайте також