Упродовж тижня, з 28 березня до 3 квітня, на Харківщині підрозділи вибухотехніків розмінували майже 403 гектари території.

Про це повідомила пресслужба Харківської ОВА.

У Департаменті цивільного захисту Харківської ОВА зазначили, що за тиждень сапери знищили 2205 вибухонебезпечних предметів. Також обстежили майже 317,5 гектара сільгоспугідь, майже 2 кілометри ділянок автодоріг та 57 об’єктів. Крім того, розмінували майже кілометр газопроводів та 12 кілометрів ліній електропередач. До електромережі під’єднали 35 абонентів та 5303 повторно.

3 квітня сапери розмінували майже 208 гектарів території, 189 гектарів сільськогосподарських угідь, 10 об’єктів. За минулу добу фахівці також обстежили 3 кілометри ліній електропередач. Зокрема, знищили 518 вибухонебезпечних предметів.

Зараз на Харківщині працюють 32 піротехнічних розрахунків ДСНС з різних регіонів країни. 

У лютому 2024 року підрозділ саперів Луганського гарнізону ДСНС почали очищати територію Харківської області за допомогою механізованого розмінування. До цього протягом близько року вони працювали на Херсонщині. Журналісти Ґвара Медіа відвідали саперів у Балаклійській громаді, аби наочно побачити, як відбувається процес механізованого розмінування забруднених територій.

На Харківщині потенційно заміновано 570 тисяч гектарів землі. За нинішніх темпів повне розмінування регіону займе понад 100 років, зазначив заступник начальника ХОВА Євген Іванов. Від початку повномасштабного вторгнення РФ сапери виявили та знешкодили понад 87 тисяч вибухонебезпечних предметів, а також обстежили понад 4 тисяч гектарів території та понад 3 тисячі кілометрів ліній електропередач.

Якщо помітили підозрілий предмет — зупиніться і в жодному разі не торкайтеся до нього. Зберігайте спокій і відійдіть на відстань не менше ніж 100 метрів. Тільки потім телефонуйте 101, 102 або 112.

Читайте також