Енергетики відновили електропостачання для двох тисяч абонентів у Харківській області, які залишилися без світла через обстріли.

Про це повідомила пресслужба Міністерства енергетики України.

За даними відомства, внаслідок бойових дій в області досі залишаються знеструмленими 15,4 тисячі точок обліку у 62 населених пунктах.

Водночас у Харкові та на прилеглих територіях діють погодинні графіки відключення електроенергії, які охоплюють 200 тисяч користувачів.

Нагадаємо, Росія вранці 22 березня атакувала критичну інфраструктуру Харкова – через щонайменше 19 ракетних ударів у місті зникло електропостачання. Це одна з найбільших атак на енергосистему міста та регіону з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Нині у Харкові поступово відновлюється електротранспорт — запрацювало метро, а в харків’ян у квартирах за графіком з’явилося світло.

«Досить важко гарантувати якісь конкретні терміни. Ми говоримо про орієнтовний період у 7-10 днів, можливо до двох тижнів, коли енергетики зможуть відновити в повному обсязі нормальне енергопостачання міста. Тут треба сказати, що це звичайно при умові, що ну не буде нових масштабних руйнувань», – говорить голова правління ПрАТ «НЕК Укренерго» Володимир Кудрицький про терміни повноцінного відновлення електропостачання у Харкові.

Читайте також

  • В Укренерго назвали збитки енергосистеми Харкова через російські обстріли. «Що стосується підстанцій Укренерго – це як мінімум десятки мільйонів євро», – пояснює очільник Укренерго.
  • Укренерго: пошкоджену ТЕЦ-5 в Харкові обов’язково треба відновити. ТЕЦ-5 Харків втратила основні потужності генерування теплової та електричної енергії міста після російської атаки, яка сталася 22 березня.