Чоловіка взяли під варту без права внесення застави.

Харківська обласна прокуратура повідомила про підозру 56-річному мешканцю Куп’янська за фактом пособництва державі-агресору. За даними слідства, колишній  інженер Куп’янського управління магістральних газопроводів під час окупації міста співпрацював з окупаційною владою та обійняв посаду керівника газового підприємства.

«Спочатку він допоміг ворогам створити фейковое “газовое предприятие” на матеріально-технічній базі українського підприємства. У червні минулого року окупанти призначили його там “руководителем”», – ідеться в повідомленні

У прокуратурі розповіли, що чоловік достовірно знав, що підприємство, створене окупаційною владою, співпрацюватиме з РФ та здійснюватиме забезпечення діяльності магістральних газопроводів шляхом підкачки газу звідти, заздалегідь відключившись від газотранспортної системи України.

За інформацією слідства, підозрюваний наказував підлеглим рити траншеї та будувати інші фортифікаційні укріплення для окупантів, використовуючи захоплену техніку українського підприємства. Також, з його дозволу на території підприємства розміщувалися автомобілі «народної міліції» з метою їх збереження від обстрілів. 

За свою роботу, повідомляє слідство, чоловік мав отримувати 50 тисяч рублів, однак так і не отримав їх через деокупацію регіону.

Підозрюваного взято під варту без права внесення застави. Йому загрожує від 10 до 12 років ув’язнення.

Читайте також

  • На Харківщині чоловіка засудили на 14 років в’язниці за співпрацю з окупантами.