Прокуратура Харківської області повідомила про підозру 52-річному мешканцю Куп’янського району в колабораційній діяльності.

Підозрюваний — бригадир однієї з колій регіональної філії «Південна залізниця» АТ «Українська залізниця», який мешкає в селі Гракове Куп’янського району. Йому повідомили про підозру

У прокуратурі зазначили, що під час захоплення збройними силами РФ Куп’янщини чоловік, який на той момент перебував у селищі Шевченкове, радів приходу окупантів. 

Підозрюваний стверджував, що «при Росії буде порядок і висока заробітна плата», а також агітував своїх колег співпрацювати з представниками держави-агресорки. Зокрема чоловік закликав знайомих влаштовуватись на роботу до так званого «государственного предприятия “Купянская железная дорога”», створеного окупантами на матеріально-технічній базі українського підприємства.

Колабораційна діяльність

Частина 1 статті 111-1 Кримінального Кодексу України:

  • Публічне заперечення громадянином України здійснення збройної агресії проти України, встановлення та утвердження тимчасової окупації частини території України або публічні заклики громадянином України до підтримки рішень та/або дій держави-агресора, збройних формувань та/або окупаційної адміністрації держави-агресора, до співпраці з державою-агресором, збройними формуваннями та/або окупаційною адміністрацією держави-агресора, до невизнання поширення державного суверенітету України на тимчасово окуповані території України.

— караються позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років.

Усього на Харківщині повідомили про підозру вже понад 1000 особам у рамках проваджень за фактами державної зради, колабораційної діяльності, поширення інформації про переміщення ЗСУ.

Прокуратура оголосила 182 підозри за фактами державної зради, 738 через колабораційну діяльність, 61 підозра оголошена особам, які співпрацювали з Російською Федерацією. Також 39 підозр оголошено за поширення інформації про переміщення підрозділів Збройних Сил України.

Усього, за інформацією Фільчакова, уже направлено обвинувальні акти стосовно 717 осіб. Наразі судом розглянуто та призначено покарання 382 особам, з них засуджено 338 колаборантів, 16 зрадників та 17 коригувальників вогню.

Читайте також

  • У прокуратурі повідомили кількість порушень законів та звичаїв війни РФ на Харківщині
  • Коригував ракетні удари по Харківщині: СБУ затримала колишнього строковика ЗСУ за підозрою