Під час проведення робіт з очищення території від вибухонебезпечних предметів в Ізюмському районі підірвалася машина механізованого розмінування.

Про це повідомила пресслужба ДСНС Харківської області.

Постраждалих через вибух немає. Унаслідок підриву на протитанковій міні в машини механізованого розмінування «GCS-200» пошкоджено робочий орган — ротор.

У лютому 2024 року підрозділ саперів Луганського гарнізону ДСНС почали очищати територію Харківської області за допомогою механізованого розмінування. До цього протягом близько року вони працювали на Херсонщині. Журналісти Ґвара Медіа відвідали саперів у Балаклійській громаді, аби наочно побачити, як відбувається процес механізованого розмінування забруднених територій.

На Харківщині потенційно заміновано 570 тисяч гектарів землі. За нинішніх темпів повне розмінування регіону займе понад 100 років, зазначив заступник начальника ХОВА Євген Іванов. Від початку повномасштабного вторгнення РФ сапери виявили та знешкодили понад 87 тисяч вибухонебезпечних предметів, а також обстежили понад 4 тисяч гектарів території та понад 3 тисячі кілометрів ліній електропередач.

Читайте також