У Харківській області сертифікатом на покупку нового житла в рамках програми «єВідновлення» скористалися 80 заявників.

Про це повідомив Антон Коротовських, директор Департаменту містобудування та архітектури ХОВА та головний архітектор області.

«На сьогодні 51 утримувач компенсації за знищене майно у формі житлового сертифіката придбали житло на території Харківської області. Загалом уже скористалися цими сертифікатами на території Харківської області 80 заявників», — сказав він.

Від початку програми «єВідновлення» жителі Харківщини подали 28 133 заяви для отримання компенсацій за пошкоджене житло. Найбільше заяв зареєстрували в Ізюмському, Харківському та Чугуївському районах.

14 320 заявників уже отримали грошову компенсацію для ремонту житла на 1,35 мільярда гривень. Відповідне рішення ухвалили ще для 864 заявників. Загальна сума призначених виплат складає 77,8 мільйона гривень

За словами директора Департаменту містобудування та архітектури ХОВА, це включає 100% вартості ремонту по категорії А (пошкоджене житло) та 70% по ремонту категорії Б перший платіж.

Що це означає

У рамках програми є категорія А — це дрібний ремонт житла. Сума компенсації складає до 200 тисяч гривень. Категорія Б — це капітальний ремонт житла. Сума для ремонту квартир складає до 350 тисяч гривень, на індивідуальні житлові будинки — до 500 тисяч гривень.

По категорії Б людина спочатку отримує 70% авансу для проведення ремонту, а потім вона повторно викликає комісію для верифікації. Комісія передивляється, чи все було відповідно зароблено до кошторису й тоді перераховує ще 30%.

Наразі з 21 громади до комісії надійшло 119 повідомлень про завершення ремонтних робіт категорії А та 32 повідомлення для проведення проміжкової верифікації категорії Б.

Читайте також

  • єВідновлення не працює у двох громадах на Харківщині.