Новому головнокомандувачу ЗСУ Олександру Сирському висловили довіру 40% опитаних українців, найвищу довіру зберігає колишній головком Валерій Залужний — 94%.

Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного 5-10 лютого.

Серед тих, хто знає, хто такий Сирський, 62% йому довіряють, не довіряють — 33%. У грудні співвідношення було 63% проти 29%, відповідно порівняно з груднем ставлення до нового головкома ЗСУ практично не змінилося.

Водночас найбільше опитані українці довіряють Валерію Залужному — 94% респондентів, 5% не довіряють колишньому головнокомандувачу ЗСУ.

Результати опитування КМІС щодо рівня довіри українським публічним діячам
Результати опитування КМІС щодо рівня довіри українським публічним діячам / Графік: КМІС

Також, за результатами опитування, 66% опитаних українців довіряють начальнику Головного управління розвідки Міноборони Кирилу Буданову, а 19% — не довіряють.

Довіра до президента Володимира Зеленського знизилась до 64% у лютому в порівнянні із 77% у грудні. Недовіра зросла з 22% у грудні до 35% у лютому.

Опитування КМІС

Опитування провели методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.

Всього опитали 1 202 респондентів з усіх регіонів України (крім АР Крим). 874 інтерв’ю були проведені до 8 лютого включно, тобто до відставки Валерія Залужного. Решта 328 інтерв’ю були проведені після відставки 9 і 10 лютого.

В опитуванні брали участь громадяни України від 18 років, які на момент опитування проживали на підконтрольній Україні території.

Читайте також