До Харківської області привезли 4 680 доз вакцини Comirnaty/Pfizer та розподілили її між всіма підконтрольними Україні населеними пунктами.

Про це повідомив директор Департаменту охорони здоров’я Харківської ОВА Максим Хаустов.

«Якщо про коронавірус та вакцинацію стали менше говорити й писати, це не означає, що загрози не існує. Ми бачимо, що ситуація з COVID-19 стабілізувалася і хворих не так багато, як у лютому. Але з коронавірусом ми поки що не прощаємося, люди збираються в підвалах та укриттях, імунітет від стресу ослаблений, і піддавати себе додатковому ризику не варто. Восени може бути новий спалах. Тому я закликаю всіх жителів області вакцинуватися від COVID-19, якщо цього досі не було зроблено», – зазначив Максим Хаустов.

Вакцинація від COVID-19 доступна в 169 пунктах щеплень міста Харкова та області, які діють в більшості закладів первинної медичної допомоги. У них можна отримати на вибір вакцину Pfizer або Coronavac.

Актуальні пункти щеплення постійно оновлюються та доступні за посиланням.

Водночас в ЄС розпочалася нова хвиля пандемії кононавірусу, яка викликана мутаціями штаму «Омікрон». Голова Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Аданом Гебреїсус закликав уряди країн світу повернути масковий режим, оскільки кількість смертей від COVID продовжує постійно зростати.