У Високому під Харковом відкрили осередок для дітей та батьків, де можна пройти безплатну індивідуальну психологічну консультацію або взяти участь у групових терапевтичних та психосоціальних активностях.

Майстер-клас для дітей в новому осередку на Харківщині / Фото: Олександр Магула, Ґвара Медіа

На відкритті для малечі влаштували різні майстер-класи, де кожен міг проявити свої творчі здібності та зробити листівку, грали в ігри та куштували морозиво.

Діти роблять листівку / Фото: Олександр Магула, Ґвара Медіа

«Творчість — це природне джерело зцілення для дітей. Через закриті школи, відчувається, що малечі не вистачає спілкування. Томи ми намагаємося якмога більше формувати безпечного простору для них, щоб дітлахи могли вільно говорити та розвивати навички комунікації: розповідати про події, які вони пережили, про свої емоції тощо. У нашому осередку ми намагаємося через різноманітні ігри та спілкування засвоювати техніки самодопомоги», — ділиться Мар’яна Бугаєвська, тімлід психолог осередку.

Мар’яна Бугаєвська спілкується з дітьми / Фото: Олександр Магула, Ґвара Медіа

Простір відкрив благодійний фонд «Голоси дітей», який надає психологічну та психосоціальну допомогу дітям та батькам, які постраждали внаслідок війни.

У Височанській громаді фонд працює вже 8 місяців. За цей час працівники осередку організували три набори груп для психологічної підтримки. У кожному наборі було по 15 груп, до яких входило близько 10 людей..

Один з майстер-класів для дітей / Фото: Олександр Магула, Ґвара Медіа

Психологічна програма ведеться за двома напрямками: «Діти та війна» та «Безпечний простір». Вони допомагають формувати в дітей стресостійкість в умовах нестабільної ситуації в Україні та окремо працюють у психосоціальному напрямку, де проводять усілякі майстер-класи, майстерні з виготовлення різних речей.

Майстер-клас для дітей в новому осередку на Харківщині / Фото: Олександр Магула, Ґвара Медіа
Майстер-клас для дітей в новому осередку на Харківщині / Фото: Олександр Магула, Ґвара Медіа
Майстер-клас для дітей в новому осередку на Харківщині / Фото: Олександр Магула, Ґвара Медіа

«Жодна дитина не повинна залишатися з травмою війни. Головне мета нашого фонду — захист прав дітей і те, що війна не має забирати дитинство в нашої малечі», — розповіла Альона Чирик, координаторка осередку в селищі Високий, від благодійного фонду «Голос дітей».

Альона Чирик, координаторка осередку в селищі Високий, від благодійного фонду «Голос дітей» / Фото: Олександр Магула, Ґвара Медіа

Ця точка у Високому — це перша локація в Харківській області. Також є дві в Харкові: там у гуртожитках проходять психологічні та психосоціальні заняття для дітей-переселенців із Куп’янська та місцевих. Крім того, організація працювала в різних селах Харківщини.

Діти грають в ігри / Фото: Олександр Магула, Ґвара Медіа

Засновниця благодійного фонду «Голоси дітей» Олена Розвадовська ще з 2015 року на волонтерських засадах підтримувала дітей із Донецької та Луганської області. Потім, у грудні 2019 року зареєструвала БФ, який нині має осередки в 13 регіонах України.

Читайте також

  • У Харкові показали роботу центру психологічної допомоги дітям — фото.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!