1 травня енергетики заживили 1748 абонентів у Харкові та прилеглих районах, які знеструмлювалися внаслідок російських обстрілів.

Про це повідомила пресслужба Міністерства енергетики України.

Станом на ранок 2 травня, в Харківській області залишаються знеструмленими 28,7 тисячі абонентів. Через пошкодження в енергомережах продовжують застосовуватися графіки відключень споживачів у Харкові.

Крім цього, внаслідок обстрілу Золочева Харківської області 1 травня пошкоджено газопровід. Від газопостачання відключено 17 абонентів. Енергетики працюють над відновленням пошкоджених внаслідок обстрілів об’єктів.

Нагадаємо, у Харкові та області оновили графіки погодинних відключень електроенергії з 1 по 3 травня. Світло вимикатимуть на щонайменше три години у шість черг. Енергетики продовжують ремонтувати інфраструктуру після російських обстрілів. У документі вказані назви населених пунктів, вулиць, черги та період, у який проміжок часу не буде світла.

2 травня на Харківщині збільшили графіки відключень світла. Подовження графіків відключень світла пов’язані з проведенням відновлювальних робіт в Об’єднаній енергосистемі України. Також в Обленерго зазначали, що через ремонтні роботи, які відбуваються на Харківщині, можуть виникати більш тривалі відключення електроенергії.

Світло на Харківщині

Вночі 22 березня росіяни завдали ударів по критичній інфраструктурі Харкова. Внаслідок обстрілів у місті зникло електропостачання, були перебої з водопостачанням та опаленням. Через відключення світла не працював електротранспорт (метро, трамвай та тролейбус) та світлофори.

Також вночі 4 квітня армія РФ атакувала Харків безпілотниками. Щонайменше 15 «шахедів» випустили по місту. Влучання зафіксовані в Новобаварському, Слобідському та Салтівському районах міста. Цього дня були влучення по одній з трансформаторних підстанцій, яка вже постраждала внаслідок масованого обстрілу 22 березня.

Внаслідок ракетного обстрілу Росією вранці 11 квітня на Харківщині було пошкоджено ТЕЦ, яка забезпечує Харків теплопостачанням, а також повністю зруйновано трансформаторну підстанцію. Близько 5 ранку 11 квітня російські військові завдали щонайменше 10 ударів, попередньо ракетами С-300, по критичній інфраструктурі Харкова та області.

Ракетна атака росіян на енергетичну інфраструктуру 22 березня серйозно пошкодила харківську ТЕЦ-5. На відновлення теплової електростанції може тривати декілька років, повідомив начальник ХОВА Олег Синєгубов.

Всі електростанції, атаковані та пошкоджені російськими військами під час ракетного удару 22 березня, мають бути відремонтовані, повідомив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький. За його словами, термінів відновлення харківської ТЕЦ-5 не називають, щоб не надавати Росії інформацію про ступінь ураження об’єкта.

Нагадаємо, ТЕЦ-5 Харків втратив основні потужності генерування теплової та електричної енергії міста після російської атаки, яка сталася 22 березня. За словами Харківського міського голови Ігоря Терехова, ТЕЦ-5 повністю зруйнована. Через це неможливе виробництво ні електричної, ні теплової енергії.