У Харківській області планово готуються до можливої евакуації населення з прифронтових громад.

Про це повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов.

«Зараз підстав для обов’язкової евакуації немає, але в плановому режимі ми готуємось до різних сценаріїв. Одночасно триває підготовка і до опалювального сезону, який стане найважливішим в історії України», – зазначив очільник.

Місцева влада просить людей писати відповідні заяви щодо можливої евакуації. Це потрібно, щоб підрахувати, скільки потрібно транспорту та місць для проживання. Мешканці, які не хочуть виїздити, мають заповнити письмову відмову, але у такому випадку, людина бере відповідальність за дії у разі надзвичайної ситуації на себе, пояснює голова Золочівської громади Віктор Коваленко:

«Я відчуваю, що левова частина населення залишиться на місці. Але є люди, які мають бажання виїхати – переселенці, ті, які бояться війни. Але є частина людей, які не хочуть залишати своє житло та майно, особливо на тих територіях, де не так, обстрілюють. Вони прибрали городи, зробили консервацію, як це – кидати, виїжджати. Я все це чудово розумію. Але є інша сторона, про яку ми говоримо – світло, газ, вода, дороги чистити потрібно». 

На сьогодні у Золочівській громаді нараховується 4700 домоволодінь, які опалюються дровами. На придбання їх необхідно 83 млн грн, ще 16 млн грн – на доставку.

Раніше Олег Синєгубов повідомляв, що примусової евакуації на Харківщині не буде.