В Україні у разі блекауту мобільний зв’язок має працювати протягом трьох днів, цитує РБК-Україна голову Держспецзвʼязку Юрія Щиголя.

За словами очільника Держспецзв’язку, мобільні оператори працюють над створенням резерву, який дозволить забезпечувати зв’язок протягом цього часу в разі критичних перебоїв з електропостачанням.

«Проблема в тому, що не можна під кожну базову станцію [мобільного звʼязку] розмістити генератор. Коли зникає світло, усі з Wi-Fi мереж, які також не працюють, переходять на базову станцію і там, де є резервування на дві години, вона працює пів години», – додав він.

За даними Держспецзвʼязку, в Україні працює 82% базових станцій, за виключенням Луганської і Херсонської областей, де відновлюють звʼязок.

  • Як живе бізнес в блекауті: винахідливі роботодавці, попит на айтівців з досвідом 5+ років та просідання обігів кафе. Як працює український бізнес під час війни повідомляє Економічний фронт України.
  • Rakuten Viber запитав українців, як вони готуються до можливого блекауту, аби залишатися на зв’язку та бути в курсі новин. 71% українців не хвилюються щодо цього.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.