Подібні сповіщення отримають і чоловіки, які знаходяться за кордоном.

Міністерство оборони розглядає можливість сповіщати чоловіків про необхідність з’явитись у ТЦК через електронне сповіщення. Про це повідомив Суспільному міністр оборони Рустем Умєров.

«Ми проаналізували різні бази даних. Вирішимо, як ці дані облікувати. Тому що – це військовозобов’язаний, чи військовослужбовець, чи вже ветеран? Після обліку – чи ця категорія чоловіків буде взагалі запропонована на військову службу чи ні. Тобто це достатньо величезний механізм, який треба обговорювати покроково», – сказав він.

Водночас міністр оборони зазначив, що подібні запрошення отримають чоловіки, які знаходяться в Україні та  громадяни за кордоном.

«Якщо ми вже ухвалимо рішення по категоріях, запрошення надішлемо усім», – наголосив міністр.

Умєров додав, що Міноборони працює над технічними рішеннями, щоб цей процес був цивілізованим.

Раніше віцепрем’єр-міністр з питань цифрової трансформації Михайло Федоров ще раз запевнив, що українцям не надсилатимуть військові повістки через додаток «Дію».

Наразі готується єдиний електронний реєстр військовозобов’язаних «Оберіг». Більшість документів вже відцифровані. Тепер все буде побудовано таким чином, що коли людина приходить у військкомат, вже відразу інформація знаходиться в цій системі.

Читайте також

  • Смарт-мобілізація: у Мінцифри розповіли, що затримує запуск проєкту.
  • Відстрочка від мобілізації: питання до юриста.