Його застосовують для ведення розвідки, боротьби з легкоброньованою технікою та вогневими позиціями ворога.

Міністерство оборони України повідомило про допуск до експлуатації відразу трьох зразків дистанційно-керованого бойового модуля «ШаБля».

Бойовий модуль застосовують для:

  • ведення розвідки з метою виявлення цілей на полі бою та ураження живої сили противника,
  • боротьби з легкоброньованою технікою і вогневими позиціями ворога.

Як зауважили в міністерстві, завдяки командній роботі розробників та Акселератора Міноборони вдалось пришвидшити подолання перешкод на шляху допуску «ШаБлі» до експлуатації.

«Ми раді, що українську «ШаБлю» високо оцінюють не тільки наші воїни та в Міноборони, але й такі великі друзі України, як експрем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон», — прокоментував лідер команди розробників.

Екс-прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон біля бойового модулю «ШаБля» / Фото: Міноборони

Довідка 

«ШаБля» – український автоматизований дистанційно-керований бойовий модуль, призначений для стаціонарної установки на нерухомі об’єкти або спецтранспорт.

Координація «ШаБлі» здійснюється за допомогою пульта управління, камери і монітора, що дозволяє вести бій знаходячись на відстані до 500 метрів від установки, тим самим зберігаючи життя оператора.

Бойова платформа може бути встановлена як стаціонарно на блокпостах, так і на кордоні та інших зонах, в тому числі й для того, щоб збивати ворожі «безпілотники».

Читати також:

  • Міноборони допустило до експлуатації два кулеметних комплекси.
  • У Раді зареєстрували законопроєкт про електронний реєстр військовозобовʼязаних.
  • Міноборони затвердило емблеми на комірцях військових капеланів різних конфесій.