У ньому онуки поясняють старшим родичам як користуватися соціальними мережами, пошуковиками та використовувати онлайн-послуги. 

На платформі Дія.Освіта з’явився освітній серіал «Базові цифрові навички для людей елегантного віку» Курс містить 10 серій під час яких онуки розповідають літнім людям, як встановити месенджери на смартфон, користуватися пошуковиками, записатися до лікаря, поповнити мобільний рахунок та користуватися хабами цифрової освіти Дія.Освіта. Про це повідомили у Міністерстві Цифрової трансформації.

За результатами опитування 2021 року, в Україні 44% людей віком від 18 до 70 хотіли б підвищити свій рівень цифрових навичок. Це означає, що використання цифрових технологій у повсякденному житті важливе і для старших людей.

Дані дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології у вересні 2022 року, показують, що лише 32% людей похилого віку користуються інтернетом щодня, тоді як 48% узагалі не користуються. А державними онлайн-послугами користується 28% людей, віком понад 70 років.

«Щоб успішно подолати цифровий розрив, ми повинні не лише сприяти активному залученню людей старшого віку в цифровий простір, а й забезпечити їм доступ до якісних навчальних програм. Новий освітній серіал на Дія.Освіта допоможе відповісти на найпоширеніші запити та розібратися в ситуаціях, з якими часто стикаються люди елегантного віку», — зазначила Валерія Іонан, заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції.

Після проходження курсу учасники отримають 0,2 бала ЄКТС (Європейської кредитно-трансферної системи). Освітній серіал може бути актуальним для державних службовців, які за рік мають накопичити 1,0 бала. 

Президентка ВГО «Українська бібліотечна асоціація» Оксана Бруй упевнена, що новий серіал буде також корисним для бібліотекарів-консультантів у Хабах цифрової освіти, які зможуть якісніше надавати допомогу та реагувати на звернення відвідувачів:

«Люди, старші ніж 60 років, є основною аудиторією, яка звертається до бібліотечних хабів цифрової освіти. Запити на підвищення цифрових навичок дуже різні — від користування смартфоном, основними його застосунками та звичайного пошуку в інтернеті до опанування графічних програм. Новий освітній серіал на Дія.Освіта допоможе і людям поважного віку опанувати нові цифрові інструменти, щоб підвищити якість життя, і бібліотекарям-консультантам у Хабах цифрової освіти, щоб удосконалити навчальні програми та консультації для тих, хто звертається по допомогу».     

Як отримати доступ до навчальної програми

  • Для початку вам потрібно зареєструватися на платформі ДіяОсвіта;
  • На головній сторінці необхідно обрати категорію Освітній серіал;
  • Обрати потрібний вам серіал та переглянути його.

Читати також:

  • Міністерство цифрової трансформації презентувало три інтерактивні симулятори з онлайн-безпеки для батьків та їх дітей. Серія матеріалів з’явилася на платформі Дія.Освіта до Дня захисту дітей. 

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.