За даними Національного банку України, у першому кварталі 2023 року спостерігається значне зростання мікрокредитування в Україні, пише Опендатабот.

Заборгованість українців за мікрокредитами зросла на 663 мільйонів гривень, що становить загальну суму 8,7 мільярда гривень. Також зафіксовано збільшення суми взятих мікрокредитів на 39%.

Інфографіка Опендатабот / opendatabot.ua

У першому кварталі 2023 року середня сума угоди становила 4912 грн, що майже рівняється показнику до повномасштабного вторгнення. Тенденції покращуються після торішнього спаду, коли заборгованість за мікрокредитами зменшилася на 5 млрд грн.

Кількість укладених угод з мікропозик також зросла. За перші три місяці 2023 року уклали майже 1,9 млрд нових договорів, що на 18% більше порівняно з останнім кварталом 2022-го.

Інфографіка Опендатабот / opendatabot.ua

Однак, загальна кількість мікрокредитів залишається меншою в порівнянні з 2021-м.

Середня сума нових мікрокредитів у 2023 році становить 627 млн грн на місяць, що суттєво менше, ніж у 2021 році. Тоді цей показник складав 1,17 млрд грн на місяць.

Читати також:

  • Заборгованість за мікрокредитами знизилася з 13 до 8 млрд грн на початок 2023 року, а загальна сума нових виданих позик — майже утричі, до 24 мільярдів.
  • Українцям видали утричі більше мікрокредитів у липні-вересні минулого року.
  • Ґвара Медіа розповідала перестати жити від зарплати до зарплати та почати ефективно розподіляти кошти.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.