Суд визнав винуватим мешканця Ізюмського району, який під час окупації працював на посаді «завідуючого сектором житлово-комунального господарства». Крім ув’язнення, йому заборонили обіймати посади у владних органах протягом 10 років.

Про це повідомляють журналісти Харківського антикорупційного центру з посиланням на вирок Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 28 березня.

У ХАЦ з’ясували особу засудженого — Бескурний Валерій Васильович.

Чоловік працює кровельщиком у ТОВ «Дамиріс». Торік на початку червня Бескурний добровільно погодився обійняти посаду «завідуючого сектором ЖКГ» в органах окупаційної адміністрації РФ.

Уклав трудовий договір з так званим «головою тимчасової цивільної адміністрації м. Балаклія» Юрієм Шевченком про прийняття на роботу до тимчасової цивільної адміністрації на відповідну посаду з місцем постійної роботи в Савинцях.

На посаді Бескурний працював з 23 червня по 10 вересня 2022 року. Він виконував такі обов’язки:

  • організовував та проводив колективні наради,
  • надавав розпорядження працівникам щодо виконання робіт,
  • розв’язував питання щодо організації роботи сектору та його матеріально-технічного забезпечення.

На судовому засіданні чоловік визнав свою вину та додав, що до 24 лютого 2022 року він працював водієм неофіційно. Після — сидів дома, на початку червня пішов на роботу на прохання голови сільради.

Бескурному сказали, що в ЖКГ нікого немає та попросили обійняти посаду завідуючого житлово-комунального господарства. Коли він погодився, засудженому запропонували грошову винагороду в розмірі 28 тисяч російських рублів.

Чоловік вказав, що в його обов’язки входило приймання заявок від мешканців: у будинках протікав дах, деякі були розгромлені. Також люди повідомляли про пошкодження. За його словами, чоловік допомагав.

Крім цього, Бескурний додав, що в ЖКГ працювало 8 осіб, у горводоканалі — 10. У розпорядженні було два трактори. Він відповідав за те, щоб весь транспорт був заправлений. Чоловік також давав розпорядження працівникам, щоб ті допомагали людям розбирати завали. На нарадах керівництва, як стверджує Бескурний, він не перебував.

На етапі досудового розслідування й після передачі справи до суду не обирали запобіжний захід у вигляді тримання підозрюваного під вартою. Він перебував під нічним домашнім арештом — з 21 до 6 години.

  • На Харківщині в лікарню придбали томограф за 17 мільйонів.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.