Після звільнення Харківської області у березні минулого року з деокупованих територій виїхали понад 23 тисячі людей. Евакуація населення продовжується.

Про це повідомили у Харківській ОВА.

Понад 3,5 тисячам людей вдалося знайти тимчасовий прихисток. Наразі вивезення жителів населенів пунктів на кордоні з РФ триває. В день з прикордонних громад виїжджає близько 30 людей. У ХОВА підкреслюють, що евакуація відбувається із трьох ключових напрямків – Куп’янської,  Дворічанської та Вовчанської територіальних громад, де посилилися ворожі обстріли.

Харківська ОВА

Узгодження евакуацій у регіоні здійснює волонтери Координаційного гуманітарного центру. Фахівці організації нагадують про порядок вивезень: для початку слід зателефонувати на «гарячі лінії». Організації «Helping to Leave», Харківська обласна організація товариства Червоного Хреста України та ГО «Я Врятований» постійно підтримують зв’язок та інструктують охочих виїхати. Детальну інформацію та номери телефонів можна дізнатися на сайті.

«Волонтери розкажуть, що потрібно пройти реєстраційні заходи та відвезуть за новою адресою. На місці людей зустрінуть, поселять та забезпечать усім необхідним», – запевняють у Координаційному гуманітарному центрі.

Людей, що потребують тимчасового безоплатного житла, розмістять у Харкові. Раніше поселення відбувалося і в області. Селити будуть не лише евакуйованих переселенців, а і тих, хто виїхав самотушки. Також волонтери зазначають, що допомагають вивозити переселенців не лише до Харкова, а й по всій Україні.

  • Російські військові обстріляли Куп’янськ на Харківщині

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.