Російські пропагандисти вже «годували» жителів Європи білками та собачим кормом, намагаючись довести продовольчу кризу в країнах. Такі «новини» періодично з’являються в інфопросторі, аби реалізувати наратив, що санкції до РФ шкодять насамперед ЄС. Тож цього разу вкотре маємо європейський «делікатес», а саме — заморожених мишей.  

Що сталося? 

У Telegram-каналі «Харьковчаночка» опублікували відео, де чоловік демонструє холодильник з замороженими мишами та показує ціну на них — 31,50 євро за 25 штук. Автори допису додають, що це делікатес по-європейськи

«Так багато питань і так мало відповідей», — йдеться у дописі.

Ми знайшли відповіді на запитання пропагандистів, та можемо припустити — вони їм не сподобаються.

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

По-перше, звертаємо увагу на назву пакування з мишами. Знаходимо, що аналогічний товар продає німецький зоомагазин Das Tierhotel.  

В описі товару дізнаємося, що ця їжа є однією з улюблених страв котів, а також популярною закускою для інших вихованців, таких як тхори чи змії. А в інструкції для годування акцентовано, що корм тільки для тварин. 

Окрім гризунів, на відео можна побачити бордове пакування. З цінника дізнаємось, що це м’ясна суміш з баранини. Знову знаходимо аналогічний товар на вже на знайомому сайті.

Для точного підтвердження знаходимо упаковку.

Отже, на відео дійсно заморожені миші, проте вони призначені для годування тварин.

Також нагадуємо пропагандистам: у РФ без перешкод можна купити цей вид корму. Тож процитуємо оригінал: «Так багато питань і так мало відповідей»

Висновок: Маніпуляція

Над матеріалом працювали: Назар Гламазда, Юліана Топольник

Читайте ще

  • Фейк. Байден купує книжки у відділі боротьби з деменцією;
  • Фейк. Генштаб разом з Фондом Сергія Притули створили відеопривітання для ЛГБТ-спільноти;
  • Фейк. На обкладинці німецької газети Handelsblatt висміюють прагнення Зеленського набути членства в НАТО.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!