17 липня очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов повідомив про обов’язкову евакуацію дітей з деяких населених пунктів Вовчанської громади. За словами Синєгубова, загроза обстрілів цих територій з артилерії, авіації, мінометів зберігається цілодобово. Проте фейкороби мають свою версію цих подій. Детальніше — у нашому розборі.

Що сталося?

У Telegram-каналі «Первый Харьковский» повідомили про евакуацію дітей з Вовчанська для подальшого усиновлення в Європі.

При цьому, згідно з повідомленням, йдеться саме про відлучення дітей від батьків.

«Більшість сімей не хочуть віддавати своїх дітей, адже чудово все розуміють, що під виглядом евакуації дітей вивозять за кордон: на Заході великий попит на усиновлення слов’янських дітей», йдеться в дописі. 

Також фейкороби наголошують, що керує цим процесом очільник ХОВА Синєгубов.

Ми перевірили інформацію й з’ясували, що це — маніпуляція.

Подобається матеріал? Долучайся до Спільноти читачів та допомагай нам боротися з російською пропагандою!

Аналіз

Насамперед зазначимо, що обов’язкову евакуацію дітей оголосили в населених пунктах Вовчанськ, Варварівка, Красний Яр, Миколаївка, Вовчанські Хутори, Волохівка, Караїчне, Охрімівка та Мала Вовча Вовчанської об’єднаної територіальної громади. Про це розповіли Суспільному у пресслужбі обладміністрації.

Звертаємо увагу: згідно з чинним українським законодавством, процес примусової евакуації дітей не передбачає їх відлучення від батьків або усиновлення іншими сім’ями.

Так, у Постанові Кабміну від 7 березня 2023 року №209 зазначено, що примусова евакуація дітей з окремого населеного пункту в місцевості, де ведуться бойові дії, відбувається виключно у присутності законного представника дитини.

Також у Постанові вказано, що батьки не можуть відмовитись від обов’язкової евакуації дитини.

 «Відмова батьків, осіб, які їх замінюють, або інших законних представників від обов’язкової евакуації в примусовий спосіб дітей з окремого населеного пункту в місцевості, де ведуться бойові дії, не допускається», — вказано в тексті документа.

В ефірі телемарафону очільник ХОВА вказав, що приймальним пунктом евакуації з Вовчанської громади буде місто Харків.

«Ми маємо вивезти 194 дитини. Попередньо це буде місто Харків. Далі будемо проводити опитування і з’ясовувати у людей, де б вони хотіли бути. Звичайно, що ми ставимо пріоритет за межі Харківської області. Однак люди не хочуть виїжджати далі, ніж місто Харків», — сказав Олег Синєгубов.

Також він додав, що ОВА має для евакуйованих зарезервовані місця для проживання на території Харківської, Полтавської, Рівненської та інших областей. 

Варто також звернутись до українського законодавства в галузі усиновлення.

Постановою Кабміну від 8 жовтня 2008 року №905 затверджено наступне:

«На облік дітей, які можуть бути усиновлені, беруться лише діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування та діти, батьки яких дали згоду на усиновлення»

При цьому для взяття на облік дитини, позбавленої батьківського піклування, потрібно мати відповідне рішення суду. А для дитини, чиї батьки дали згоду на усиновлення, — нотаріальний документ, що підтверджує це.

Згідно зі статтею 1 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», батьки дитини, позбавленої батьківського піклування, внаслідок певних причин не можуть виконувати свої обов’язки. Зокрема, йдеться про позбавлення батьківських прав, оголошення батьків недієздатними тощо.

Процес примусової евакуації не передбачає ні відлучення від батьків, ні інших форм унеможливлення батьків піклуватись про дітей. Тому про усиновлення дітей, які до початку евакуації не знаходились на обліку до усиновлення, не йдеться.

Висновок: маніпуляція

Читайте ще

  • Маніпуляція. Володимир Зеленський публічно проявив зневагу до української символіки ;
  • Фейк. Чипси Pringles зі смаком «побєди»;
  • Фейк. ГУР готує провокації у Білгородській області.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!