Маніпуляція. Зеленська посміхнулася у відповідь на питання про втрати українських сімей, чим показала свою байдужість до українців

Анна Орманжи - 21 Квітня 2024 | 09:27

Від початку повномасштабного вторгнення РФ ми фіксуємо спрямовану хвилю з дискредитації президента України та його оточення, зокрема щодо його дружини Олени Зеленської. Цього разу мережею поширилася новина, що Перша леді України нібито в черговий раз показала свою байдужість до українців, посміхнувшись під час відповіді на питання «що втратили українські сім’ї». Що не так з цією новиною читайте в нашому матеріалі.

Що сталося?

18 квітня український блогер Мирослав Олешко опублікував у своєму Telegram-каналі «НОВИНИ ПРАВДИ: блог Олешко | КИЇВ УКРАЇНА» та сторінці у Х, уривок відео з інтерв’ю Олени Зеленської:

«Коли не втратила нічого і нікого, бо родина лише за часи війни заробила десятки мільйонів, а на фронті нікого з рідних немає… можна і посміхнутись», дописує Мирослав Олешко.

Новину підхопили російські пропагандистські Telegram-канали, зокрема «УКРОПСКИЙ ФРЕШ», який опублікував дане відео з дописом про те, що Олена Зеленська в черговий раз показала свою байдужість до населення України:

«Цього разу перша леді України облажалася безпосередньо: на запитання журналіста “що втратили українські сім’ї” вона зробила здивоване обличчя, після чого посміхнулася і вимовила щось незрозуміле», йдеться у дописі.

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

За уривком, опублікованим у новині, ми знайшли повне відео інтерв’ю, яке давала Олена Зеленська для програми «60 хвилин» телеканалу CBS у жовтні 2022 року.

Фрагмент відео, який опублікував блогер, дійсно міститься на початку оригінального інтерв’ю. Однак це перша реакція Олени Зеленської на питання. Так, після питання ведучого Зеленська розгубилась, про що свідчать зміни в міміці її обличчя перед відповіддю, однак це була не реакція на зміст питання, а реакція на неможливість відповісти коротко на нього, як просив відповідати ведучий.

«На це питання неможливо відповісти коротко, як Ви просили відповідати, відповідь має бути довгою, але перелічувати всі ці втрати – це дійсно важко, тому що втратили багато», сказала вона.

Після чого, вона надала розгорнуту відповідь, розповіла про вимушене розділення сімей, про окупацію, про людські жертви та зруйновані школи й лікарні, про життя людей в Україні з постійним відчуттям загрози:

«Половина сімей розділена. Хтось на фронті, хтось поїхав за кордон, рятуючи своїх дітей, хтось в окупації. І зараз на жаль, страшна ситуація відбувається з тими, хто не може зв’язатися зі своїми родичами, які знаходяться на окупованих територіях. Це страшно, коли ти телефонуєш своїй мамі, а зв’язку немає і ти не знаєш, що вона і як вона. Люди бояться звідти виїжджати через обстріли, бояться просто навіть намагатися евакуюватися. Про людські жертви, мені здається взагалі можна не казати, у нас тисячі загиблих, у нас кілька сотень дітей, яких більше немає. У нас зруйновані школи, лікарні. Найголовніше, що люди втратили вже спокій, дуже важко жити з постійним відчуттям постійної загрози. Ніхто в жодному місці в Україні не може почуватися спокійно, тому що кожного дня можуть бути прильоти, прилетить ракета і ти просто не прокинешся у своєму ліжку. Що втрачаємо? Ми втрачаємо час, втрачаємо час свого нормального життя. Це не нормальне життя, не нормальне життя ані для дорослих, ані для дітей», — розповіла Олена Зеленська.

Зазначимо, що автору публікації, блогеру Мирославу Олешку, 22 листопада 2023 року заочно повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України (ч. 1 ст. 114-1, ч. 4 ст. 358). Так, за матеріалами справи, він незаконно виїхав з України під час повномасштабного вторгнення і займається інформаційно-підривною діяльністю, яка шкодить ЗСУ.

Отже, у новині опубліковано оригінальний уривок з інтерв’ю Першої леді України за жовтень 2022 року, однак його «вирвали з контексту» та перетворили емоційну реакцію Олени Зеленської через неможливість відповісти коротко на питання щодо втрати українських сімей, на байдужість до українців. Насправді у відповідь на питання журналіста була надана розгорнута відповідь.

Висновок: маніпуляція

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.