Маніпуляція. У Харкові одразу після випускного юнакам вручають повістки

Маніпуляція. У Харкові одразу після випускного юнакам вручають повістки

Василина Гав'як - 31 Травня 2024 | 13:15

Мережею шириться інформація, нібито у Харкові юнакам одразу після випускного співробітники ТЦК та СП почали роздавати повістки. Чи дійсно це так — далі в нашому матеріалі.

Що сталося?

До нашого чат-бота «Перевірка» надійшов запит з проханням перевірити, чи дійсно у Харкові юнакам одразу після випускного військовослужбовці ТЦК та СП почали роздавати повістки. Допис з такою інформацією 26 травня опублікував (архів) Telegram-канал «Укропский фреш»:

«Схвильовані батьки повідомляють, що відразу після випускного вечора військкоми почали роздавати повістки 18-річним юнакам з вимогою з’явитися в ТЦК для «уточнення даних».

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Ми проаналізували надісланий нам допис. 

Про джерело

Telegram-канал «УКРОПСКИЙ ФРЕШ» згідно з інформацією Центру протидії дезінформації спільно з Кібердепартаментом СБУ є 298-м у «Списку інструментів поширення ворожої дезінформації».

Ми вже неодноразово спростовували інформацію, яку він поширював, зокрема, про Харків:

Дати проведення випускних вечорів  у Харкові

Директорка Харківського міського департаменту освіти Ольга Деменко в етері «Суспільне. Студія» 27 травня розповіла (архів), що випускні свята будуть проводити.

У відео на сторінці Департаменту освіти Харківської міської ради Ольга Деменко зазначила (архів), що наразі влада та керівництво шкіл думають про те, як провести випускні вечори з максимальною безпекою для школярів, батьків та співробітників шкіл:

«Що стосується випускних, у нас є думки і з приводу онлайн, і з приводу офлайн. Навіть, якщо безпекова ситуація не дозволить провести святковий випускний, то директор в укритті при врученні документів привітає і батьків, і дітей».

Тобто наразі у Харкові випускні ще не проводили. Раніше Ольга Деменко зазначала (архів), що навчальний рік 2023-2024 у Харкові завершиться наприкінці травня.

Фото використане у новині

Ми віднайшли, що світлина, що використана у пості про випускний, насправді зроблена 26 червня 2021 року. Так, тоді ще, секретар Харківської міської ради Ігор Терехов взяв участь у випускних вечорах шкіл №17, 109, 162 та гімназій №6, 24, 46 і 144, де пройшли церемонії вручення атестатів та медалей.

Законодавче підґрунтя

28 травня у Сухопутних військах ЗСУ повідомили (архів):

«Відповідно до статті 14 Закону «Про військовий обов’язок і військову службу» щороку протягом січня – березня беруться на облік громадяни України чоловічої статі, яким у рік взяття на військовий облік виповнюється 17 років. Постановка на військовий облік не має відношення до мобілізаційних заходів, які тривають».

Тож, перед нами чергова маніпуляція від російської пропаганди. Адже цьогорічні випускні вечори у Харкові ще не відбулися. Світлина, що використана у публікації, насправді зроблена у 2021 році. До того ж взяття на військовий облік, чоловіків якім виповнюється 17 років. При цьому постановка 17-річних на військовий облік не має відношення до мобілізаційних заходів, що тривають.

Висновок: маніпуляція

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.