Фейк. Влада Харкова вивозить документацію з міста

Назар Гламазда - 13 Травня 2024 | 20:35

Після спроби наступальних дій РФ на Харківщині російські джерела розпочали кампанію з дискредитації місцевої влади. Мережею шириться інформація, що з будівель обласної військової адміністрації та міської ради екстрено вивозять документацію. Чи дійсно це так — далі в нашому розборі. 

Що сталося? 

Telegram-канал «УКРОПСКИЙ ФРЕШ» повідомив (архів), що в Харкові почалась евакуація документів з адміністративних будівель обласної військової адміністрації та міської ради. Як зазначають автори допису, зранку 13 травня працівники готують документи до вивезення з Харкова. 

Адміністратори каналу припускають, що такі дії пов’язані з відсутністю фортифікаційних споруд у Харківській області, а саме місто планують використовувати як великий укріпрайон. 

«Якщо інформація підтвердиться, то це дуже показовий момент — попри заяви голови Харківської обласної адміністрації Олега Синегубова “про відсутність необхідності евакуації з міста”, місцева влада робить інакше», — зазначено у дописі «УКРОПСЬКОГО ФРЕШУ».

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Про джерело

Telegram-канал «УКРОПСКИЙ ФРЕШ» згідно з інформацією Центру протидії дезінформації спільно з Кібердепартаментом СБУ є 298-м у «Списку інструментів поширення ворожої дезінформації».

Коментарі офіційних джерел

Наші журналісти телефоном зв’язались з прессекретаркою голови обласної адміністрації Олега Синєгубова Оленою Шаповал та речницею міської ради Ольгою Хміль. 

Речниця міської ради заперечила інформацію про вивезення документів з будівлі міської ради. 

Прессекретарка голови обласної адміністрації Олега Синєгубова також спростувала вивезення документів:

«…Нічого подібного не відбувається.»

Також журналістам Ґвара Медіа цю ситуацію прокоментувала голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко:

«Жодних документів з обласної ради нікуди не вивозяться. Виконавчий апарат працює у штатному режимі, триває підготовка до чергової сесії», — зазначила вона.

Отже, перед нами чергова спроба росіян дискредитувати владу Харківщини та посіяти паніку серед населення.

Висновок: Фейк  

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.