Фейк. Дружина голови Харківської ОВА Синєгубова має елітну нерухомість у Дубаї

Анна Орманжи - 20 Травня 2024 | 08:36

Критика щодо будівництва фортифікацій на Харківщині викликала не тільки суспільний резонанс, але й активізацію російської пропаганди. Так, у травні, російські пабліки поширили новину про те, що родина голови Харківської ОВА Синєгубова має нерухомість у Дубаї, яка нібито оформлена на його дружину. Чи дійсно це так – далі в нашому матеріалі.

Що сталося?

З 16 травня російські Telegram канали, зокрема «УКРОПСКИЙ ФРЕШ», «Шейх Тамир», «Медведь», «На самом деле в Харькове» та інші почали поширювати новину про те, що родина голови Харківської ОВА нібито володіє квартирою у Дубаї, яка оформлена на  дружину Синєгубова. Щобільше заявляється, що Синєгубов постійно туди літає, попри воєнний стан.

Як доказ новина містить два зображення, на одному з яких нібито зафіксований момент перебування Олега Синєгубова у Дубаї, на другому – документ, який нібито підтверджує, що дружина голови ХОВА Анна Журавльова є власником нерухомості у Дубаї.

Також новину поширили російські ЗМІ, зокрема «Мрія», «ZOV Харьков» та інші.

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Аналіз зображення документа

Проаналізувавши зображення документа у новині, який позначається, як «Звіт про статус нерухомості» від Земельного департаменту Дубая, ми з’ясували, що «документ» містить дані про квартиру в будинку «Оксфордський бульвар» (OXFORD BOULEVARD) з даними: останній сертифікат – 125/2022, номер муніципалітету – 681-7370, власник – ANNA ZHURAVLEVA KONSTANTINOVNA, однак не містить дату та час звіту, що є обов’язковими даними для даного документу. 

На сайті державного органу у сфері нерухомості, Земельного реєстру Дубаї ми зробили електронний запит про стан нерухомості за даними сертифікат/рік та тип нерухомості (на зображенні для зручності приведені результати запиту англійською мовою).

За результатами ми з’ясували, що квартира з відповідними даними дійсно існує, однак за порівняльним аналізом даних реєстру, проведеним арабською мовою, ми визначили відмінності у документі на зображенні:

  • відсутнє поле «Кімнати»;
  • відрізняється даними у полі «Тип реєстрації»;
  • відрізняється даними у полі «Підтип власності», саме поле вказується як «Підвид нерухомості» тощо.

Ба більше, у декларації за 2023 рік голови Харківської ОВА Синєгубова, є відомості про паспорт громадянки України для виїзду за кордон дружини Синєгубова Анни Журавльової. Згідно з закордонним паспортом, який використовується для заключення договорів про купівлю/продаж за кордоном, вона вказана як «Zhuravlyova Anna», по батькові – не застосовується, що не відповідає зазначеному у документі на зображенні, де у полі власника вказується «Anna Zhuravleva Konstantinovna».

Тож, зображення документа у новині є підробкою, дружина Синєгубова Анна Журавльова не є власником даної квартири у Дубаї.

Аналіз зображення чоловіка у Дубаї

Зворотний пошук за зображенням та аналіз виявив, що зображення з чоловіком на фоні хмарочоса Бурдж Халіфа у Дубаї було відредаговане, відповідна фотографія міститься у публікації (архів) за 25 березня 2024 року зі сторінки Instagram Murat Ekmekçioğlu, про це зокрема свідчать невідповідності співвідношення пропорцій голови та тіла, які присутні на обох зображеннях.

Офіційна реакція

Ми звернулись з запитом на інформацію до пресслужби Харківської ОВА, у відповідь  прес-секретар Олена Шаповал нам повідомила, що поширена інформація неправдива, ані Олег Синєгубов, ані його дружина не володіють нерухомістю у Дубаї.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.