Український трилер «Максим Оса: золото Песиголовця» режисера Мирослава Латика отримав нагороду на 45-му фестивалі фантастики Європейського співтовариства наукової фантастики у Швеції.

Фільм відзначили титулом «Найкраще драматичне представлення» в категорії Achievements Awards.

Єврокон – щорічний конгрес Європейського товариства з наукової фантастики. Там вручають премії в галузі наукової фантастики за публікації різних форматів, як-от: книги, фільми, журнали тощо. Перший фестиваль відбувся у 1972 році в Італії. Цьогоріч подія проходила з 8 по 11 червня.

Стрічка знята за мотивами однойменного коміксу Ігора Баранька про відчайдушного козака. За сюжетом, події відбуваються восени 1636 року, коли польський король відправляє на Січ золото, щоб уникнути повстання козаків. З цією місією в дорогу вирушають Бубен, Бугай, Келеп, Сивий та Хвіст, які повинні зустрітися із запорізьким хорунжим Максимом Осою. Для всіх це завдання закінчується сумно.

В Україні прем’єра стрічки відбулася 24 листопада. Тоді ж «Максим Оса» очолив рейтинг найпопулярніших фільмів у Megogo. У компанії тоді зазначили, що фільм за прем’єрний тиждень купували вдвічі більше ніж інші.

Читайте також

  • На Docudays UA головний приз отримав фільм «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова. Його також відзначили як «безпрецедентний документ свого часу й доказ злочину». Попри це, «фільм залишає глядача і глядачку з відчуттям потужної рішучості продовжувати опір». Ще стрічка здобула приз глядацьких симпатій.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.