Начальник кафедри приніс снаряд до навчального корпусу та наказав курсантам розібрати його, у результаті чого двоє з них загинули, ще один отримав поранення.

Начальнику кафедри піротехнічної та спеціальної підготовки Національного університету цивільного захисту Олександру Шевчуку повідомили про підозру за статтею «вбивство двох осіб, вчинене з необережності». Про це розповіли у пресслужбі Харківської обласної прокуратури.

«Встановлено, що начальник кафедри приніс до навчального корпусу цей снаряд та залишив його в одному із приміщень, де перебували курсанти. Згодом підозрюваний надав студентам вказівку розібрати вищевказаний бойовий припас строком до 6 червня», – ідеться в повідомленні.

Студенти відповіли, що вони тільки вчаться на третьому курсі, та не знають, як правильно це робити. Проте завкафедри сказав їм розібрати снаряд в обов’язкому порядку, інакше їх не відпустять у звільнення. Під час спроби курсантів розібратися з пристроєм, той вибухнув. У наслідок чого двоє з них загинуло.

Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без права внесення застави. 

Хто такий Олександр Шевчук?

На сторінці кафедри вказано, що він є начальником Кафедри піротехнічної та спеціальної підготовки Національного університету цивільного захисту, але посилання на сторінку, де можна отримати дані про нього, відсутнє. В архіві вказано, що з грудня 2021 року по теперішній час Шевчук обіймає посаду начальника кафедри піротехнічної та спеціальної підготовки.

Також Олександр Шевчук є сином начальника ГУ ДСНС у Вінницькій області.

Сайт НУЦЗУ / скриншот

Нагадаємо, 31 травня, близько 14:30 у приміщенні одного з гуртожитків ДСНС у Харківській області вибухнув невстановлений вибуховий пристрій. В результаті чого загинули двоє курсантів-рятувальників 22 та 21 років. Пізніше стало відомо, що смерть студентів настала в результаті вибуху артснаряду калібром 152 мм. Ще один 20-річний курсант отримав поранення.

Читати також:

  • На Харківщині за тиждень розмінували 282 гектари: скільки років потрібно на усі території?
  • У Новій Гусарівці чоловік косив траву та підірвався на міні

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.