Такі школи також побудуть у п’яти інших областях України.

Литва у рамках допомоги Україні у відновленні планує до кінця поточного року побудувати підземну Школу на Харківщині. Про це повідомив Артурас Жарновскіс, керівник литовських програм «Co-create Future of Ukraine».

Також підземні школи планують побудувати у Миколаївській, Одеській, Запорізькій, Сумській та Чернігівській областях.

«В названих регіонах ми починаємо будувати великі школи-бомбосховища. І це – будівництво «з нуля», в місцях, де раніше укриттів, на жаль, не було. Серед іншого безпекові умови в таких підземних приміщеннях передбачатимуть, про всяк випадок, і антирадіаційний захист. Гадаю, ми зможемо закінчити це будівництво вже цього року», – зазначив Артурас Жарновскіс.

Чоловік наголосив на важливості таких проєктів. Адже через повномасштабну російську агресію, а також з урахуванням попередніх ковідних обмежень, у деяких українських регіонах «є четвертокласники, які фізично взагалі не були у школі, нормальній школі, а не онлайн», що є важливим для соціалізації дитини.

2 квітня у Харкові завершили будівництво першої підземної школи. Приміщення школи збудоване за найвищими стандартами безпеки, має 20 класних кімнат та розраховане на прийом 900 учнів у дві зміни. 

Парти у класах можуть трансформуватися під зріст школяра, а отже за ними зможуть навчатися діти різних класів. У їдальні учні харчуватимуться по черзі, на різних перервах. На місці для школярів доступні різні напої, їжу готуватимуть на кухні сусідньої школи, а потім доставлятимуть її сюди.

Набір учнів на наступний навчальний рік майже завершений. А вже цього навчального року за парти сядуть 600 дітей. 

Читайте також

  • Формуванням міжнародної коаліції з розмінування України займатиметься Литва.
  • Литва передала Україні бронетранспортери М577.