Влада Литви закликала долучитися до коаліції й інші країни світу.

Влада Литовської Республіки почала займатися формуванням міжнародної коаліції з розмінування України. Принцип участі в коаліції – «навчи та оснасти». Про це розповів міністр національної оборони Литви Арвідас Анушаускас. 

«Ми збираємо коаліцію з розмінування з метою консолідації та координації поточної та запланованої допомоги Україні у цій сфері. Ми запрошуємо інші країни приєднатися до нас зі своїми інструкторами та обладнанням», – сказав міністр.

За даними міністерства до неї вже входять Фінляндія, Ісландія, Норвегія, Швеція та невдовзі доєднається Данія. 

Саперна коаліція створена за принципом «Рамштайну». Країни, що до неї входять, організовано та систематично допомагатимуть Україні в розмінуванні, починаючи від постачання техніки для обстеження територій та закінчуючи комплексним навчанням саперів.

На зустрічі Арвідас Анушаускас наголосив, що необхідна більш оперативна та масштабна допомога Заходу контрнаступу України, щоб перемога України скоріше перервала війну.

Україна є першою у світі за площею замінованих територій. Близько 174 тисяч квадратних кілометрів територій є потенційно небезпечними для життя й господарювання. А це майже 30% від загальної території України.

 За словами Олега Синєгубова, наразі загальна площа замінованої або імовірно замінованої територій Харківської області складає близько 570 тисяч гектарів, на яких розташовані 447 населених пунктів.

Читати також:

  • В Ізюмському районі трактор підірвався на міні: водій травмований.
  • Піротехніки за добу розмінували понад 20 км ліній електропередач.