Українські ФОПи зможуть не сплачувати податки у Литві.

Литва опублікувала роз’яснення щодо оподаткування українських підприємців, які перемістилися до країни у зв’язку з нападом рф 24 лютого.

Є дві умови  за яких Литва не оподатковуватиме українських ФОПів: якщо фізичні особи прибули до Литви після 24 лютого 2022 року та якщо продовжують здійснювати свою діяльність на підставі контрактів, укладених з клієнтами в Україні до прибуття в Литву. Тобто важливим залишається те, що фізособи за це період не уклали у Литві нових контрактів.

Як сказано в заяві:

«Литва не розглядає таких фізичних осіб як своїх податкових резидентів, не вимагає від них реєстрації підприємцями у Литві, сплати податку від підприємницької діяльності та подання декларації».

Видання AIN з посиланням на спеціалістів юридичної та аудиторської компанії Crowe уточнює, що у своєму висновку Литва не посилається на жодні додаткові умови, такі як, місце перебування центру життєвих інтересів, тривалість перебування у Литві.

Зазначимо, що знаходження у Європі строком понад 183 дні може створити юридичну невизначеність в статусі податкової резидентності українських біженців і призвести до необхідності сплати податків в країні тимчасового перебування.

Нагадаємо, що з 19 вересня Литва разом з Естонією, Латвією та Польщєю закриють в’їзд для російських туристів, у тому числі з шенгенськими візами, виданими третіми державами.