Сьогодні, 28 лютого, на позачерговій сесії було затверджено звіт про виконання бюджету Харківської громади за 2023 рік. Доходи міста за минулий рік склали понад 18,1 мільярда гривень. У порівнянні з 2022 роком надходження до бюджету збільшилися на 14,8%.

Про це повідомляє Харківська міська рада.

За інформацією Департаменту бюджету і фінансів Харківської міськради, у 2023 році вдалося уникнути критично скорочення основних доходів та забезпечити збалансованість бюджету, оптимізувати структуру витрат.

Також міська рада переорієнтувала видаткову частину бюджету на фінансування безперервної роботи об’єктів критичної інфраструктури, першочергові потреби мешканців міста та заходів щодо їхньої соціальної підтримки. За 2023 рік видатки бюджету Харкова склали 17,3 мільярда гривень.

Крім того, за попередній рік до бюджету Харківської громади надійшло понад 9 мільярдів гривень податку на доходи фізичних осіб. Як додали у міськраді, плановий показник виконано на 92,7%. Невиконання плану чиновники пов’язали зі змінами до Бюджетного кодексу України, згідно з якими податок на доходи фізичних осіб військових та поліцейських було спрямовано до Державного бюджету України.

Ще 36,8 мільйона гривень податку на прибуток підприємств комунальної власності та 72,7 мільйона гривень за оренду комунального майна надійшли до міського бюджету у 2023 році.

Читайте також