Американське міністерство юстиції повідомило, що США конфіскували близько 5,4 мільйона доларів з активів російського олігарха Костянтина Малофєєва та спрямують їх до фонду відновлення України.

Суд дозволив конфіскувати активи Малофєєва 2 лютого через його порушення санкцій, які були запроваджені проти нього у 2014 році. Малофєєв вважається одним із прямих винуватців війни в Україні як важливе джерело фінансування бойовиків на Донбасі.

«Це перша передача конфіскованих російських активів Сполученими Штатами на відбудову України, але не остання», — зазначив генеральний прокурор США Меррік Гарланд.

Рішення про конфіскацію його активів відкрило шлях для використання коштів на відновлення зруйнованої війною України. Верховна Рада раніше прогнозувала, що конфісковані кошти можуть надійти в Україну вже невдовзі.

Малофєєв став медійним у 2014 році під час війни на Донбасі. Російські військові Олександр Бородай та Ігор Гіркін (Стрєлков), які були причетними до окупації Криму та обіймали посади в так званій ДНР, очолювали бізнес-структури Малофєєва. Благодійний фонд святителя Василя Великого, власником якого є олігарх, допомагав військовим РФ, які воювали на боці самопроголошених республік.

Через підтримку збройної агресії РФ проти України Малофєєва включили до міжнародних санкційних списків.

Читати також: збитки України внаслідок війни з РФ зросли до $143 млрд. Найбільше збитків завдано житловому фонду — 37,3% від загальної суми. П’ята частина приходиться на інфраструктуру.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube.