Харківська обласна прокуратура заочно повідомила про підозру колишній поліцейській із Харківської області за фактом держзради, вчиненої в умовах воєнного стану.

За версією слідства, у червні минулого року підозрювана, обіймаючи на той момент посаду поліцейської відділу реагування патрульної поліції Куп’янського районного відділу поліції ГУНП в області, добровільно пішла на співпрацю з росіянами.

Жінка проводила прийом заяв та повідомлень про злочини й події відповідно до законодавства РФ та здійснювала дактилоскопіювання слідів пальців рук громадян України, розповіли правоохоронці.

Колишню поліцейську з Харківщини підозрюють у держзраді / Фото: t.me/prokuratura_kharkiv

Як з’ясували в прокуратурі, колишня поліцейська «офіційно працевлаштувалася» та стала «в. о. оперуповноваженого відділення в справах неповнолітніх» в «УВС ВДА Харківської області».

«Вона навіть здійснювала охорону громадського порядку під час «Первого звонка» в одній зі шкіл Куп’янська. Усі документи, оформлені жінкою, були відповідно до російського законодавства», — йдеться в повідомленні.

Після цього підозрювана отримала нову посаду «інспектора (у справах неповнолітніх) відділення в справах неповнолітніх відділу дільничних уповноважених поліції в справах неповнолітніх Відділу поліції № 1 (дислокація м. Куп’янськ)». За це жінка отримувала зарплату 50 тисяч рублів на місяць.

Підозрювану звільнено з органів Національної поліції України. Вирішується питання щодо оголошення її в розшук.

Читайте також

  • На Харківщині чоловіка засудили на 14 років в’язниці за співпрацю з окупантами.