Харків та область є лідерами за кількістю заяв на відшкодування збитків, завданих їхньому житлу російською агресією, за програмою «єВідновлення».
Про це повідомила голова Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк в етері телемаратону.
«Харків на сьогодні є таким сумним лідером за кількістю заяв, поданих на відшкодування на компенсацію через “єВідновлення”, — 37%. Ми вчора дивилися з колегами, і саме така кількість приходиться на Харків. Це десятки тисяч сімей, які станом на сьогодні мають від держави отримати можливість відремонтувати свої домівки у першу чергу», — сказала Шуляк.
Йдеться не тільки про обласний центр, а й про область, зазначила Шуляк. Оскільки в Харківській області є «дуже зруйновані» громади.
«У нас є і громади, які дуже зруйновані, — це Ізюмська громада тощо, і село Циркуни та інші. Ворог же не зупинявся у своїх руйнуваннях, і Харківська область, як і Донецька та Київська, — це лідери за кількістю взагалі руйнувань і пошкоджень», — додала вона.
За її словами, наразі є питання щодо компенсацій на житло, яке знаходиться на тимчасово окупованих територіях та у зоні бойових дій.
«Бо на певній території ведуться активні бойові дії і вже є інформація про те, що житло зруйновано, але поки що немає механізму, щоб людина отримала таку компенсацію. І ми говорили з Мінвідновлення, які зараз є основними імплементаторами такої програми, про те, що якщо є підтвердження, що житло зруйновано і комісія не може виїхати, бо війна йде, то не потрібно, щоб комісія виїжджала, а все ж таки щоб була надана можливість отримувати таку компенсацію», — пояснила Шуляк.
Нагадаємо, у рамках програми «єВідновлення» мешканці Харкова отримали майже 502 мільйони гривень на ремонт пошкоджених домівок. Загалом до Департаменту житлово-комунального господарства надійшло понад 13,2 тисячі звернень на відшкодування збитків, завданих російськими обстрілами.
Подати заявку на компенсацію можна через застосунок «Дія», а також звернувшись до будь-якого ЦНАПу міста Харкова або нотаріуса. Покрокова інструкція з отримання фінансової допомоги від держави за програмою «єВідновлення» можна за посиланням.
Читайте також
- «Окупанти їхали й стріляли по хатах»: історія однієї вулиці в Пісках-Радьківських. Журналісти Ґвара Медіа відвідали село в Ізюмському районі до річниці деокупації, аби зафіксувати труднощі, перед якими постають місцеві.