Наразі на Харківщині працює 38 піротехнічних розрахунки ДСНС.

У Харківській області за минулий тиждень сапери ДСНС ліквідували 438 одиниць російських боєприпасів, які залишились на деокупованих територіях. Про це повідомили у ГУ ДСНС у Харківській області. 

Усього, з початку повномасштабного вторгнення піротехніки ДСНС обстежили близько 6165 гектарів території.

«З них 232 га за допомогою машин механізованого розмінування, 306 км автомобільних доріг, 3193 км ЛЕП, 159 км залізничних колій та 223 км газопроводів. Виявлено та знешкоджено 91 тис. 498 вибухобезпечних предмети», – ідеться в повідомленні.

У лютому 2024 року підрозділ саперів Луганського гарнізону ДСНС почали очищати територію Харківської області за допомогою механізованого розмінування. До цього протягом близько року вони працювали на Херсонщині. Журналісти Ґвара Медіа відвідали саперів у Балаклійській громаді, аби наочно побачити, як відбувається процес механізованого розмінування забруднених територій.

На Харківщині потенційно заміновано 570 тисяч гектарів землі. За нинішніх темпів повне розмінування регіону займе понад 100 років, зазначив заступник начальника ХОВА Євген Іванов. Від початку повномасштабного вторгнення РФ сапери виявили та знешкодили понад 87 тисяч вибухонебезпечних предметів, а також обстежили понад 4 тисяч гектарів території та понад 3 тисячі кілометрів ліній електропередач.

Якщо помітили підозрілий предмет — зупиніться і в жодному разі не торкайтеся до нього. Зберігайте спокій і відійдіть на відстань не менше ніж 100 метрів. Тільки потім телефонуйте 101, 102 або 112.

Читайте також