Під час судового засідання 26 жовтня, представниця Харківської міськради Ілона Гевел сказала, що вони не приймали жодних рішень з демонтажу трамвайних колій, як колегіальний орган. Вона додала, що не знає хто провів ці роботи.
Суд перенесли на 8 листопада на 10:00.
Суддя запитав у Ілони, чи зверталася міська рада до поліції, приводу демонтажу невідомими особами. Також представниця не змогла відповісти на питання представника Храмова, скільки коштів витрачено на демонтаж.
Щодо позову Олексія Свіда про те, чому немає змін у Генплані Харкова, враховуючи, що більше немає трамвайних колій, Ілона Гевел заявила, що приводів задовольнити позов немає. Аргументів, чому не внесені зміни до генерального плану вона не знає.
У результаті Суд постановив надати інформацію, яку затребували під час засідання: документи які стали підставою ремонту та демонтажу.
«Ми більш-менш очікували, що так буде, хоча готувалися. Ми не могли собі уявити, що в міської ради буде позиція «Ми не знаємо, хто демонтував ці колії. Ми готувалися до складнішого протистояння, що вони будуть доводити, що все відбувалося законно. А вони удають, що не контролюють місто. З одного боку, це вигідна позиція, у такому випадку вони можуть сказати, що законно, а що ні. З іншого боку, це показує їх не компетентність. Тобто, у місті зривають трамвайні колії, а міська рада, яка має контролювати все, що відбувається в місті, нічого не контролюють», — прокоментував суд адвокат позивачів Андрій Коломійцев.
Журналісти Ґвара Медіа також звернулися до представників Харківської міської ради після судового засідання, однак вони відмовилися коментувати.
Що відомо про суд?
Троє харківських активістів Олексій Свід, Ірина Кравченко та Павло Храмов судяться з міськрадою, аби ті провели реконструкцію вулиці Весніна та повернули на неї трамвай.
Харків’яни переконані, що рейки з вулиці зняли «у піратський спосіб» — без дозвольних документів. Саме рішення про демонтаж колії було протиправним, вважають позивачі, бо проходила реконструкція під виглядом ремонту водогону. Але фактично це була реконструкція, бо проїжджа частина змінила вигляд. Це означає, що міськрада мала провести громадські обговорення, перш ніж щось робити на Весніна, а якщо їх не було, то реконструкцію можна вважати незаконною.
Перше судове засідання відбулося 28 червня. Тоді адвокат активістів подав клопотання, аби міська рада показала всі договори з підрядниками та технічну документацію. Однак досі їх не надали.
6 вересня під час суду розв’язували питання, які саме документи хочуть отримати позивачі від міської ради. Активісти надали перелік, який складався з 5 пунктів, а саме:
- Рішення Харківської міської ради, на підставі якого проводили роботи;
- Розпорядження відповідальних департаментів;
- Документ, який вказує на джерело та об’єм фінансування робіт;
- Уся проєктна документація на виконання робіт;
- Документи, які встановлюють класи наслідків об’єктів будівництва.
Суд задовольнив клопотання та зобов’язав міськраду надати документи. Харківська міська рада надала частину документів.