У Харківській міськраді не змогли надати інформацію щодо заробітної плати, премії, надбавки за інтенсивність праці, матеріальної допомоги та інших виплат у 2023 році, які отримав мер Харкова Ігор Терехов та його заступники. Про це стало відомо з відповіді на запит журналісту Ґвара Медіа.

Юридичний департамент міськради не надав вчасно відповідь на запит, який відправлено ще 29 січня 2024 року. Для того, щоб все-таки отримати її, довелося додатково нагадувати електронною поштою, а також телефонувати директорці департаменту Юлії Лябах.

Журналіст Ґвари серед питань у запиті вказав такі:

1. Скільки коштів у вигляді заробітної плати, премії, надбавки за інтенсивність праці, матеріальної допомоги та інших виплат протягом січня-грудня 2023 року нараховано та виплачено міському голові Харкова Терехову Ігорю Олександровичу з бюджету міста Харкова?

2. Скільки коштів заробітної плати, премії, надбавки за інтенсивність праці, матеріальної допомоги та інших виплат протягом січня-грудня 2023 року нараховано та виплачено заступникам міського голови Харкова Горбуновій-Рубан Світлані Олександрівні, Ісаєву Дмитру Михайловичу, Мірошнику Віталію Миколайовичу, Кузьміну Сергію Сергійовичу, Новаку Олександру Миколайовичу, Овінніковій Тетяні Іванівні, Руденку Андрію Івановичу, Таукешевій Тетяні Дмитрівні, Фатєєву Михайлу Івановичу, Чечетовій-Терашвілі Тетяні Михайлівні?

А що у відповіді?

Юридичний департамент Харківради послався на закон України «Про доступ до публічної інформації» та постанову Пленуму Вищого адмінсуду України від 29.09.2016 Nº 10 «Про практику застосування адміністративними судами законодавства про доступ до публічної інформації».

У відповіді додають, що у виконавчому комітеті Харківської міської ради не створювалися документи, в яких у систематизованому вигляді міститься запитувана інформація про заробітну плату мера Харкова Ігоря Терехова та його заступників.

«Також для задоволення Ваших вимог необхідне створення нового документу шляхом докладання значних інтелектуальних зусиль, у тому числі з проведенням додаткового змістовного аналізу, тому таке не відповідає критеріям “відображеності та задокументованості”, передбаченими чинним законодавством у сфері доступу до публічної інформації», – додають у відповіді.

Відповідь від Юридичного департаменту Харківської міської ради / Копія: Ґвара Медіа
Відповідь від Юридичного департаменту Харківської міської ради / Копія: Ґвара Медіа

Водночас Харківська ОВА надала інформацію про те, скільки заробляє її керівництво

Раніше аналогічний запит на доступ до публічної інформації журналіст Ґвара Медіа надсилав до Харківської ОВА й отримав відповідь про заробітні плати начальника обладміністрації Олега Синєгубова та його заступників.

Протягом січня-грудня 2023 року йому нарахували 1 350 977, 08 гривень (112 581.42 гривні в середньому за місяць). Премій, згідно з відповіддю обладміністрації, Олег Синєгубов у 2023 році як і у 2022-му не отримував.

Найбільшу зарплату торік серед заступників отримала Віта Ковальська — понад 928 тисяч гривень, найменшу – Олена Логвинова (майже 355 тисяч), але вона працює у ХОВА з вересня 2023 року.

Якщо торік перші три місяці ніхто з керівництва регіону не отримував премії, то з квітня по грудень ці виплати у заступників почали суттєво зростати. Відчутно збільшувалися протягом року також виплати за інтенсивність праці.

На цю тему

Харківська міськрада неодноразово ігнорувала запити Ґвара Медіа не надаючи відповідей щодо отриманої гуманітарки під час повномасштабної війни.

«Утворення інформації, що запитується, покладає надмірний тягар» — у Харківській міськраді не відповіли щодо кількості вулиць, які необхідно перейменувати. В міськраді не змогли надати інформацію про кількість топонімів у Харкові, які потребують перейменування в межах Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії». Про це стало відомо з відповіді на запит журналісту Ґвара Медіа.

У Харкові скасували тендер на капітальний ремонт будинку за 217,5 млн грн. Управління з будівництва, ремонту та реконструкції департаменту ЖКГ Харківської міської ради скасувало публічну закупівлю щодо капітального ремонту та реставрації житлового будинку по вулиці Наталії Ужвій, 60, повідомляє Ґвара Медіа.