Уряд ухвалив постанову, аби виділити кошти на облаштування бомбосховищ у школах регіонах протягом 2024 року, повідомляє Міністерство освіти і науки України.

За словами очільника міністерства Оксена Лісового, цьогорічна субвенція на їхній ремонт та будівництво становить 2,5 мільярда гривень. Ці гроші підуть для закладів загальної середньої освіти, які працюють за дистанційною та/або змішаною формою навчання. 

Кошти на облаштування безпечних умов отримають 8 регіонів України:

  • Харківська область — 500 млн грн;
  • Дніпропетровська область — 500 млн грн;
  • Запорізька область — 500 млн грн;
  • Миколаївська область — 200 млн грн;
  • Херсонська область — 200 млн грн;
  • Одеська область — 150 млн грн;
  • Сумська область — 150 млн грн;
  • Чернігівська область — 150 млн грн.

Ще 150 мільйонів гривень передадуть на завершення проєктів, які розпочали у 2023 році, але за умови, що такі проєкти вже профінансовані та завершені мінімум на 40%. 

У Харкові 2 квітня відкрили першу підземну школу. Приміщення збудоване за найвищими стандартами безпеки, має 20 класних кімнат та розраховане на приймання 900 учнів у дві зміни. 

Парти у класах можуть трансформуватися під зріст школяра, а отже за ними зможуть навчатися діти різних класів. У їдальні учні харчуватимуться по черзі, на різних перервах. На місці для школярів доступні різні напої, їжу готуватимуть на кухні сусідньої школи, а потім доставлятимуть її сюди.

Вартість будівництва такої школи склала понад 58 мільйонів гривень коштом міського бюджету. Обладнання у класах перевезли зі шкіл неподалік. Надалі за кошти міжнародних партнерів підземну школу планують оснастити усім необхідним.

Читайте також

Міністр освіти Оксен Лісовий відвідав «метрошколу» в Харкові — фото. Під час свого візиту до Харкова та області очільник МОН оцінив роботу підземної школи на станції метро «Університет». До нього долучився голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Мунір Мамедзаде.

«Це болісне питання»: Лісовий прокоментував ректорство в ДБТУ нардепа Одарченка в Харкові. Громадський активіст оскаржує посаду ректора Державного біотехнологічного університету, яку займає народний депутат Андрій Одарченко.