Циркунівська сільська рада без тендеру обрала підрядника на розробку проєктної документації для протирадіаційного укриття на території місцевого ліцею за 1 431 338 грн. Про це повідомляє Ґвара Медіа з посиланням на Prozorro.

Підготувати проєктно-кошторисну документацію мають до 30 вересня 2024 року, будівництво захисної споруди цивільного захисту (протирадіаційного укриття) планують на території КЗ «Циркунівський ліцей» Циркунівської сільської ради Харківської області за адресою село Циркуни, вулиця Соборна, 26.

До опублікованого прямого підряду не додали ані договір, ані додатки до нього, що не дає можливості журналістам оцінити закупівлю, також не вказана причина не оголошення тендеру на розробку проєктної документації укриття.

Про ФОП Левченко Наталія Олександрівна

Підрядником стала ФОП Левченко Наталія Олександрівна, яка за даними порталу YouControl зареєстрована у квітні 2015 року у Валках Харківської області. Основний вид діяльності – 43.39 Інші роботи із завершення будівництва.

ФОП з 2017 року виконав 7 договорів з органами місцевого самоврядування у Харківській області (у Богодухові, Валках, Новій Водолазі, Змієві та інших населених пунктах) на загальну суму 2 944 170 грн.

Про Циркуни

Циркуни — село в Україні, у Харківському районі Харківської області. Центр Циркунівської сільської громади. Населення до повномасштабного вторгнення РФ в Україну становило 6310 осіб.

24 лютого 2022 року село окупували росіяни, після чого воно стало опорним пунктом для танкових атак на Харків та артилерійських обстрілів Північної Салтівки. Під час окупації військовослужбовці російської армії пропонували жителям населеного пункту евакуюватися до Бєлгородської області РФ. Сили оборони України звільнили село 5 травня 2022 року. Обстріли села продовжуються і нині.

З початком російського наступу на північ Харківщини відстань від лінії фронту до села скоротилася до 15 км. Нині тривають бої на території сусідньої Липецької громади.

Відстань від Циркунів до зони активних бойових дій у Липецькій громади станом на 26 червня 2024 року / Мапа: deepstatemap

Село на півночі від Харкова планували відновити за новим принципом «build back better», тобто «відбудувати краще, ніж було», але будівельні роботи не розпочалися і досі. Зокрема в Циркунах планували відновити чотири об’єкти: ЦНАП, лікарня, ліцей та дитячий садочок. На це виділяли 76,44 мільйона гривень.

На цю тему

Хаотичні обстріли, допомога волонтерів та нові маршрути до Харкова: журналісти Ґвари неодноразово відвідували село. аби показати як живуть деокуповані Циркуни. Що ближче до пункту призначення, то похмуріше: обстріляні автобусні зупинки, пошкоджені будинки (хоча майже всі із залатаними дахами), ще не стерті написи «Люди» на воротах. 

Башта танку та десятки ракет. У Циркунах просто неба триває виставка спаленої російської техніки. Серед експонатів – танк, який, за словами місцевих, був першим підбитим під час оборони Харкова зранку 24 лютого 2022 року.