У Харківській області внаслідок буревію, що стався на вихідних 28–29 жовтня були частково знеструмлені понад 20 населених пунктів у Люботинській, Золочівській, Зміївській, Дергачівській, Богодухівській, Первомайській громадах унаслідок падіння гілок та дерев на лінії електропередачі.

Фахівці досі усувають наслідки негоди. У пресслужбі зазначають, що більшість ситуацій можна було б уникнути, якби власники земельних ділянок дотримувалися правил охорони електромереж. Тобто вчасно обрізали зелені насадження та прибирали аварійні дерева.

Через це було відключення високовольтної повітряної лінії 110 кВ, яка проходить через Григорівський Бор. Ця лінія є системоутворюючою та може забезпечити живлення всього міста та навіть приміських районів. Енергетична артерія зараз відключена: на неї впало одразу 5 дерев.

«Причина — сильний вітер та стан насаджень, адже за останні два тижні це вже третій випадок відключення лінії через падіння сосен. Хочу звернути увагу також на те, що подібні аварійні ситуації призводять до пошкодження елементів обладнання, що у свою чергу збільшує час на відновлення. Також нагадую, що висадка дерев у безпосередній близькості від ліній електропередачі заборонена, а власники земельних ділянок зобов’язані слідкувати за станом насаджень та виконувати їх своєчасну обрізку. Ми постійно пишемо листи, у яких роз’яснюємо необхідність дотримуватися цих норм. Більше того, ми готові самі провести розчищення, але постійно зустрічаємо опір харківської екологічної інспекції», — зазначив начальник Харківського високовольтного району електричних мереж (РЕМ) АТ «Харківобленерго»Олександр Ганус.

За його словами, через відключення лінії, що проходить територією Основ’янського, Новобаварського та Слобідського районів, частина харківських споживачів була заживлена за резервною схемою.

В обленерго підкреслюють: в умовах постійної небезпеки масованих ракетних атак відключення важливих енергетичних артерій може загрожувати надійності та безперебійності електропостачання споживачів.

Читайте також

  • У Харківській міськраді повідомили, який район найбільше постраждав від негоди.