З початку цього року на зміцнення сил оборони Харків спрямував вже понад 100 мільйонів гривень. З них 47,5 — на сьогоднішній сесії міської ради, повідомив мер міста Ігор Терехов.

«І якщо усі ми дійсно прагнемо жити у мирі, то мусимо й надалі залишатися надійним тилом для наших захисників і захисниць. Допомагати й підтримувати. І не лише грошима, а усіма доступними нам способами. Аж до Перемоги», – додає очільник міста.

Загалом Харківська міськрада збільшила видатки на оборону та інфраструктуру міста майже на 123 мільйони гривень. Зміни до бюджету міста на 2024 рік ухвалили на позачерговій сесії 28 лютого депутати Харківської міської ради.

32,9 млн грн виділено на безперебійне функціонування систем тепло- та водопостачання. Додатково 28,9 млн грн спрямували на ремонт трамвайних колій, контактних мереж і доріг. 13,8 млн грн отримає програма відновлення житлового фонду Харкова. Видатки збільшили коштом вільних залишків і перерозподілу коштів у бюджеті, заявили в міськраді.

У 2023 році Ігор Терехов розповідав, що з міського бюджету на оборону та безпеку виділили 825 мільйонів гривень. З них 474 мільйони – минулого року. За його словами, всі бригади, які зверталися до Харкова, отримали підтримку.

Журналіст Ґвара Медіа у листопаді 2023 року звертався до Харківської міської ради з запитом щодо того, скільки коштів з міського бюджету виділили на посилення оборони, допомогу ЗСУ та ТрО, але у відповідь отримав: «формами затвердженими Мінфіном не передбачено окремо видатки про суми запланованих та виділених коштів з місцевих бюджетів на посилення обороноздатності міста, на підтримку підрозділів тероборони, лікування, реабілітацію, соціальну підтримку військових і членів їхніх родин, купівлю військових облігацій та підтримку Збройних Сил України, що унеможливлює надання запитуваної інформації».

На цю тему

«Витрати на клумби, парки та лавочки — це добре для мирного життя, але не під час війни» – розмова з військовим харківської бригади. За його словами, треба продовжувати купувати дрони і споряджувати армію. Бордюри та квіти не допоможуть нам перемогти у війні.